Міськрайонна газета

РОЗВИТОК МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ - ШЛЯХ ДО ЗМІН У ГРОМАДАХ

19 вересня на базі Лебединської міської ради провели своє спільне засідання громадські ради, що діють при виконавчому комітеті Лебединської міської ради і при Лебединській районній державній адміністрації
Представники громадськості Лебединщини зібрались разом на семінар – навчання, яке приїхали провести для них представники громадської ради при Сумській обласній державній адміністрації. На запрошення громадськості у заході взяли участь представники влади: тимчасово виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Оксана ЛИХИНА і міський голова Олександр БАКЛИКОВ. Розпочинаючи засідання вони побажали присутнім успіхів та продуктивної роботи.
Голова правління ГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення «Сумщина» Ігор Рекун і керівник консультаційно-навчального пункту Сумського ресурсного центру, заступник голови ГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення «Сумщина» Сергій Гапуніч провели навчання для представників інститутів громадянського суспільства на тему: «Сприяння розбудові демократії та спроможних громад через розвиток самоорганізації та створення дієвої системи громадської участі у справах місцевого значення». Зокрема, надали роз’яснення з питань правових можливостей, повноважень, актуальної роботи, перспективних напрямків роботи ОСН і ОСББ, взаємодії їх з органами влади. На конкретних прикладах доводили актуальність і важливість створення ОСН. Всього на Сумщині існує 541 ОСН, з яких близько 200 - у м.Суми, у м.Лебедин – 3, у Лебединському районі – 0. Тому подібні семінари необхідні для громадськості, щоб навчитись реалізовувати право на участь у поліпшенні умов життя на своїй території.
Під час виступів обласних гостей представники місцевих громадських об’єднань мали змогу задати їм тематичні питання і одразу отримати відповіді.
Тематична дискусія продовжилась питаннями, актуальними саме для лебединців: ремонту доріг, знищення отруйної амброзії, вивезення сміття, вуличного освітлення. Активніше за все обговорювали питання створення на Лебединщині ОТГ, які можливості розвитку відкриваються після її створення. Ініціатива цього процессу повинна належати органам місцевого самоврядування, які до цього часу її не проявили. Згідно раніше затвердженого перспективного плану передбачається утворення єдиної Лебединської територіальної громади із центром у м.Лебедин. ОТГ обов’язково повинна бути фінансово спроможною, у іншому випадку її сенс втрачається. А тому процесс утворення ОТГ не потребує поспіху.
На завершення зібрання представники влади зауважили, що співпраця з громадськістю є плідною і обовязково буде продовжуватись. «Лише спільними зусиллями ми можемо діяти у напрямку розвитку нашої Лебединщини», - наголосила Оксана ЛИХИНА.