Міськрайонна газета

ДЕНЬ ВІДДАЛЕНОГО СЕЛА У ЧЕРВЛЕНІВСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ РАДІ

Відповідно затвердженого графіку голова райдержадміністрації Віктор ХИМИЧ провів день віддаленог села: виїзну громадську приймальню на території Червленівської сільської ради

Прийом громадян керівником району відбувався за участю сільського голови Володимира Ященка, депутата Лебединської районної ради Сергія Лук'яненка, сільських депутатів. Перед представником районної влади громадяни порушували питання щодо організації підвезення школярів із с.Червлене до шкіл міста, створення об'єднаної територіальної громади на території Лебединського району, ремонту доріг загального користування у районі, зокрема до с.Червлене, проведення заходів медичної реформи в районі, цільового призначення освітньої субвенції на утримання учня в навчальному закладі.

Після припинення діяльності Червленівського НВК вихованці дошкільного навчального закладу та частина учнів підвозяться в  Пристайлівський НВК та у зворотному напрямі шкільним автобусом відділу освіти Лебединської районної державної адміністрації  безкоштовно, інші батьки надали перевагу навчанню дітей у навчальних закладах міста Лебедина.

 З  початком нового навчального року питання підвезення дітей з с.Червлене  знову набуло неабиякої актуальності, адже виконавчим комітетом Лебединської міської ради надіслані рахунки до Червленівської сільської ради щодо відшкодування коштів за підвезення шкільним автобусом учнів села Червлене до навчальних закладів міста Лебедина та у зворотному напрямку,  де закладені не лише витрати на пальне, а й заробітна плата водія, витрати на його медогляд та страхування, техогляд і страховка транспортного засобу та інше. У разі відмови від сплати батьки учнів попереджені про те, що підвезення дітей буде припинене.  Крім того, з травня 2019 року повністю припинене підвезення учнів з с. Бишкінь до навчальних закладів міста Лебедина. І все це незважаючи на той факт, що з метою вирішення питання підвезення учнів з с.Червлене та с.Бишкінь до навчальних закладів міста Лебедина ще у  2018 році з обласного бюджету виділені кошти на умовах співфінансування у сумі 1 млн. 246 тис.гривень відділу освіти виконавчого комітету Лебединської міської ради  для придбання шкільного автобуса.  

Враховуючи те, що всі учні навчаються у закладах освіти міста Лебедина, відповідальність за їх підвезення із с.Червлене  та с. Бишкінь до міських шкіл та у зворотному напрямі покладається на відділ освіти виконавчого комітету Лебединської міської ради.

На порушені питання головою райдержадміністрації дані грунтовні роз'яснення.