Міськрайонна газета

ПРО СТАН КОЛЕКТИВНО-ДОГОВІРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВАХ, УСТАНОВАХ І ОРГАНІЗАЦІЯХ ЛЕБЕДИНСЬКОГО РАЙОНУ

Про стан колективно-договірного регулювання на підприємствах, установах і організаціях Лебединського району інформувала на апаратній нараді при голові райдержадміністрації Віктору ХИМИЧУ начальник управління соціального захисту населення Тамара Об'єщик

Згідно делегованих виконкомами  сільських рад повноважень, управління соціального захисту населення Лебединської районної державної адміністрації здійснює державну реєстрацію колективних договорів і угод на підприємствах, установах та організаціях району.

За 6 місяців поточного року пройшли реєстрацію 9 колективних договорів,  внесено 12 змін та доповнень до діючих.

На сьогоднішній день кількість працівників, охоплених колдоговірним регулюванням складає 3895 осіб,  що становить 98,3 % до загальної кількості працюючих.

Спеціалістами відділу соціально-трудових відносин та зайнятості населення надаються методичні консультації щодо укладання колективних договорів.

Колективний договір може передбачати і додаткові, порівняно з чинним законодавством, гарантії та соціально-побутові пільги, тому з цією метою постійно проводиться робота щодо своєчасного внесення змін до колективних договорів в зв’язку з вимогами посилення соціального захисту працівників, які мають статус учасника бойових дій, осіб постраждалих в наслідок аварії на ЧАЕС, працюючих осіб з інвалідністю, багатодітні сім’ї та інше.

На виконання Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» управлінням соціального захисту населення Лебединської районної державної адміністрації проводиться щомісячний моніторинг ситуацій щодо ускладнення стану соціально-трудових відносин, які б потребували втручання служби посередництва і примирення. З початку року в Лебединському районі подібних ситуацій не виникало.