Міськрайонна газета

"КОЗАЦЬКІ РОЗВАГИ - 2019" НА ЛЕБЕДИНЩИНІ

28 червня у с.Михайлівка Лебединського району відбулося театралізоване, спортивно-оздоровче, культурно-мистецьке свято «Козацькі розваги»
«Козацькі розваги» є своєрідною візитною карткою Лебединського району, адже започатковане саме тут 18 років тому, проводиться щорічно, традиційно у Михайлівці, традиційно до Дня Конституції України та Дня молоді. Саме на цьому святі можна побачити і пройнятися кращими давніми українськими традиціями, на собі відчути дух козацької доби.
За сценарієм захід починається з зустрічі почесних гостей свята за мостом села, де їм підносять духмяний коровай, як символ гостинності й достатку, а районований отаман у супроводі районного козачого гурту запрошує їх до участі у заході. Цього року чимало гостей з’їхалось на свято: керівники району, обласні депутати, кандидати у депутати Верховної Ради України.
З року в рік основні козацькі гуляння проходять на спортивному полі села. Традиційний сценарій має і урочиста частина. Навколо сцени розміщуються сільські козачі гурти. Під звуки Козацького Гімну всі стоять струнко, вносять ікону Покрови (покровительки всіх козаків). Ведуча Марина Зініна називає козацькі гурти, які цьогоріч беруть участь у «Козацьких розвагах»: Підопригорівсько-Катеринівсько-Пристайлівський, Михайлівський, Штепівський, Рябушківський, Межиріцький, Червленівський, Висторопсько – Гарбузівський, Будильсько-Боровеньківський, Ворожбянський. Не один рік вже поєднує дружба і співпраця Лебединський район із військовими 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади. Кілька останніх років окремі військові формування бригади мали місце постійної дислокації на території району. Районна влада здійснює шефську опіку над військовими. Цьогоріч виявили бажання позмагатися у силі, спритності, витривалості з вже «бувалими» козацькими гуртами й наші захисники.
Учасників заходу та гостей Лебединщини з Днем Конституції України, михайлівчан – з Днем села, який вони відзначають у цей день, привітав голова райдержадміністрації Віктор Химич. Він відзначив важливість проведення подібних заходів, адже вони мають велике значення не лише у збереженні історії народу та давніх українських традицій, а й сприяють патріотичному вихованню молоді. Зі святами поздоровив усіх голова районної ради Василь Калита та наголосив на необхідності й важливості відродження, збереження та примноження славних козацьких традицій. За високі досягнення у роботі, з нагоди Дня села керівники району вручили почесні грамоти передовикам місцевого аграрного підприємства.
Щирі й теплі слова вітань адресував односельцям Михайлівський сільський голова Володимир Білик та також нагородив почесними грамотами кращих трудівників села.
Щедрим на вітання від почесних гостей свята виявився цей рік для лебединів. Лунали вони від депутатів Сумської обласної ради Магомеда Галаєва і Валерія Чалого. Магомед Галаєв часто відвідує Лебединський район, не пропускає жодного масштабного районного заходу. А от Валерій Чалий вітав зі сцени жителів району вперше. Депутати побажали перемоги у змаганнях усім козацьким гуртам, а гостям свята – гарного відпочинку і позитивних емоцій.
Передав вітання Лебединщині від «Студії «Квартал-95» Микола Задорожний.
Далі за старовинним козацьким звичаєм перед початком змагань кожен курінний отаман повинен був пройти традиційний ритуал - поцілувати святу ікону Покрови, козацький прапор, Державний Прапор України, отримати дозвіл і благословення на участь у іграх, змаганнях у головного районованого отамана та прийняти козацьку присягу.
Всі присутні стали свідками театралізованого дійства, поринули у часи козацької минувшини, відчули себе нащадками славного козацького роду.
Урочиста частина продовжилась насиченою конкурсною програмою. Саме вона створює основний настрій її учасникам та усім присутнім. Проводиться огляд - презентація козацьких куренів. За звання найкращого конкурують між собою козацькі гурти. Усюди лунають музики, звучать українські пісні, гумор, веселощі, кожен гурт по-своєму гостинно манить, запрошує до себе почесних гостей і всіх охочих. Частують варениками, узваром, козацьким кулішем, юшкою, пиріжками, пампушками, овочами та фруктами… Всього не перелічити. Курені прикрашені старовинними рушниками, іконами, домотканними доріжками тощо. Журі у складі фахівців районного будинку культури на чолі з начальником відділу культури і туризму райдержадміністрації Ганною Богомаз визначало кращих у номінаціях: курінь, козацька пісня, найсмачніші козацькі страви. Активно допомагали працівникам культури у цьому перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Лихина та заступник голови районної ради Світлана Горошко.
Продовжували створювати святковий настрій на центральній сцені виступи солістів та вокальних колективів сільських рад. Поряд для малечі працювали дитячі атракціони і забавки.
Яскравих вражень додали спортивні розваги та конкурси. Найсильніші та найспритніші змагались у: «петушиних боях»; кантуванні колеса; перетягуванні линви; перевезенні дівок на возі; підніманні гирі та т.ін.
Програма свята принесла усім присутнім задоволення та гарний настрій.
Свято вдалось на славу! Його організатори, якими вже 18 років поспіль виступають відділ культури і туризму та сектор молоді і спорту райдержадміністрації, за допомогою районного будинку дитячої та юнацької творчості та районної ДЮСШ, при підтримці ТДВ Племзавод «Михайлівка» (Микола Зеленський).
Як показали змагання, всі учасники знають, пам`ятають і свято бережуть славну історію війська запорізького, відроджують та плекають у своїй душі нескорений та непоборний козачий дух.