Міськрайонна газета

ВІЧНА СЛАВА ГЕРОЯМ!

Друга Світова війна ХХ століття. Біль, кров і сльози десятків мільйонів заради задоволення амбіцій двох тиранів, які переступили через заповіді Божі і закони людські в ім’я примарної земної влади. Її безмовні пам’ятники як вічні сліди горя і болю над могилами полеглих тисячами розкидані по багатостраждальній землі

У Лебединському районі велика увага приділяється вшануванню пам’яті загиблих в роки Другої світової війни. В с.Сіробабине Голубівської сільської ради напередодні Дня па’мяті і примирення та Дня перемоги силами місцевої громади було встановлено пам’ятний знак на честь загиблих на території сільської ради земляків.

Головна фігура пам’ятника – солдат в шинелі, який тримає маленьку дівчинку в своїх руках. Його незрячий погляд звернений в порожнечу, куди пішли його однополчани, а ноги міцно стоять на рідній землі як життєстверджуючий символ нескореної волі.

Цей пам’ятник став символом світлої скорботи про всіх загиблих у роки війни, символом вічної пам’яті вдячних поколінь про тих, хто віддав своє життя за свободу української землі від німецьких загарбників.

Встановлено його за кошти сільської ради та місцевого сільськогосподарського підприємства СТОВ ім.Шевченка. На спрудження було виділено близько 150 тис.гривень.

9 травня  на знак глибокої шани за участю жителів села та учнівської молоді відбувся мітинг, в ході якого присутні вшанували память загиблих в роки Другої світової війни хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника.