Міськрайонна газета

ОРГАНИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ГОЛОВИ ОТГ ТА РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЙ МАЮТЬ ВЖИТИ ВСІ НЕОБХІДНІ ЗАХОДИ ЩОДО НЕДОПУЩЕННЯ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬ БЕЗ ПРАВОВСТАНОВЛЮЮЧИХ ДОКУМЕНТІВ

На цьому під час апаратної наради наголосив голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО

При проведенні у І кварталу 2019 року на Сумщині 87 перевірок державного контролю за дотриманням земельного законодавства виявлено 18 порушень на площі близько 453 га. З 18 виявлених порушень встановлено 3 факти самовільного захоплення земельних ділянок.

Про це повідомив очільнику області виконуючий обов’язки начальника відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру в Сумській області Юрій БУДКО.

На усунення виявлених порушень видані приписи, складені протоколи та винесені постанови, посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності з накладенням штрафів та нараховано шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок на загальну суму майже 59 тис. гривень.

Директор обласного Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК наголосив, що облдержадміністрацією та райдержадміністраціями також здійснюється постійний моніторинг щодо використання земель сільськогосподарського призначення.

«На сьогодні у Сумській області є 53 тис. гектар неуспадкованих земель, – говорив Олександр Маслак. – Нерозподілених земельних ділянок – 19 тис. гектар. Разом з тим, в області під проектними елементами перебуває до 15 тис. гектар». Директор обласного Департаменту АПР відмітив, що незважаючи на проведення у поточному році робіт з проектів землеустрою, фактично передано в оренду 20% земель під проектними елементами. Тому на місцях увагу потрібно приділяти і цим питанням.

Голова облдержадміністрації Микола Клочко наголосив, що з одного боку позитивним показником є незначна кількість цих порушень, а з іншого – якщо їх реально більше, але вони залишаються поза увагою відповідних органів, то це неприпустимо.

«Питання не в кількості складених протоколів і накладених штрафів, головне – оперативне реагування на реальні порушення», – зазначив Микола Клочко та доручив головам райдержадміністрацій, рекомендував головам міст та ОТГ, вжити заходів щодо недопущення використання земель без правовстановлюючих документів та реєстрації прав на землю відповідно до чинного законодавства України.