Міськрайонна газета

МАЄМО КОНСОЛІДУВАТИ ЗУСИЛЛЯ ОРГАНІВ ВЛАДИ, БІЗНЕСУ ТА МІСЦЕВИХ ГРОМАД, ЩОБ ЗРОБИТИ УКРАЇНУ ЄВРОПЕЙСЬКОЮ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОЮ КРАЇНОЮ

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ доповів голові облдержадміністрації Миколі КЛОЧКУ та учасникам апаратної наради про участь у V Форумі енергоефективного партнерства, що відбувся в Києві

Дмитро Живицький говорив, що перед учасниками Форуму «Територіальні громади, держава, бізнес: прозорі інвестиційні моделі» Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій ЗУБКО поставив  конкретні завдання і наголосив: «Сьогодні як ніколи потрібна консолідація бізнесу та місцевого самоврядування – для того, щоб зробити Україну європейською енергонезалежною країною».

«Основна тема цього заходу – це економія ресурсів в бюджетній сфері. Дуже цікавим був досвід як великих, так і малих міст, там де є фінансове стимулювання працівників. А саме, частина зекономлених бюджетних коштів на опалення, була витрачена на преміювання працівників», –  розповів керівник апарату облдержадміністрації.

Говорили на Форумі й про те, що дуже ефективним є енергомоніториг, облік використання енергоресурсів, стану температурного режиму. Така стратегія дає можливість зекономити до 15%.

«Ми взяли всю необхідну інформацію, познайомились з експертами в цій галузі, будемо їх залучати для внесення змін в наші обласні програми. На травень ми запросили експертів з Києва для проведення тематичних семінарів, і в наступному для укладення проектних рішень на рівні  ОТГ, для  подальшого використання цієї моделі», – наголосив Дмитро Живицький.

Нагадаємо, Уряд та Мінрегіон у 2015 році за потужної підтримки європейських партнерів розпочали реформу енергоефективності.

«За цей період ми ухвалили необхідне базове законодавство, дали поштовх створенню інституту відповідального власника – з 2014 року кількість ОСББ зросла у 2,5 рази і вже маємо 33 тисячі будинків, об’єднаних в ОСББ. Ми надали людям можливість обліковувати енергоспоживання та управляти ним – у 3,5 рази зросла оснащеність житлових будинків лічильниками, до 80%», – розповідав на Форумі Геннадій Зубко.

Йшлося також на Форумі про успішні приклади впровадження програм з енергоефективності. На сьогодні 538 тисяч родин скористались теплими кредитами, працює 240 муніципальних програм з енергоефективності, підписано близько 300 ЕСКО-договорів. Запустили ринок енергоаудиту – вже маємо 400 сертифікованих енергоаудиторів, 34 ВНЗ розпочали програми з підготовки енергоаудиторів,  видано перші 60 енергетичних сертифікатів будинків. «Спільно з міжнародними партнерами ми створити потужний інструмент реформи – Фонд енергоефективності, який вже тестує 15 перших проектів з енергоефективності в ОСББ. Ми розпочали за підтримки міжнародних фінансових установ модернізацію комунальних підприємств, яка сьогодні відбувається вже у 41 місті», – Віце-прем’єр-міністр.

Він зазначив, що наступний крок – прийняття розробленого Мінрегіоном базового Закону «Про енергоефективність», який стосуватиметься енергоефективності в енергетиці, промисловості та транспорті.