Міськрайонна газета

У ЛЕБЕДИНСЬКІЙ ЦЕНТРАЛЬНІЙ РАЙОННІЙ ЛІКАРНІ ЗАПРАЦЮВАВ СУЧАСНИЙ РЕНТГЕН-КАБІНЕТ

Сьогодні, 13 березня, відбулося урочисте відкриття рентген-кабінету у Лебединській центральній районній лікарні

Відтепер жителі Лебединщини зможуть проходити якісну рентгенодіагностику. Подія відбулась за участі начальника управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Сергія Бутенка, голови Лебединської районної державної адміністрації Віктора Химича, голови Лебединської районної ради Василя Калити, головного лікаря Сумського обласного клінічного онкодиспансеру Володимира Кононихіна, депутатів районної ради, директора Лебединського медичного училища ім.проф.М.І.Сітенка Олександра Удодіка, директора КЗ "Обласний дитячий багатопрофільний санаторій "Лебедин" Віктора Реви.

«Це приємна подія для всіх жителів Лебединщини. Якісне медичне обслуговування – мета реформування української медицини, черговий крок до європейського суспільства в Україні. Не кожна районна лікарня нашого регіону має таке сучасне діагностичне обладнання. Лебединська лікарня є однією з кращих у Сумській області в організаційному плані: грамотні менеджерські здібності керівництва закладу, відсутність фінансової незабезпеченості галузі. Лікарня у Лебедині розвивається і відкриття сучасного рентген-кабінету є тому свідченням», - зазначив Сергій Бутенко. Також він подякував за ініціативність у розвитку галузі охорони здоров’я головному лікарю Лебединської центральної районної лікарні Владиславу Шепілю та керівництву району - за увагу до медицини і підтримку, акцентувавши, що економія коштів з одного доку, з іншого дає позитивні результати – покращення у оснащенні лікувального закладу.

«Рентгенологічний комплекс був довгоочікуваним для населення і медиків Лебединського району, адже старе обладнання вже не дає тих можливостей якісної діагностики захворювань та посійно потребувало ремонту. Дійсно, районна влада приділяє особливу і значну увагу медичній галузі, постійно намагаючись зробити її кращою та перспективною. У 2016 році – одні з перших провели оптимізацію ліжкового фонду центральної районної лікарні, у 2017 – відкрили оновлені фізіотерапевтичне і стоматологічне відділення, придбали 5 нових автомобілів «швидкої допомоги», у 2018 – активно впроваджували заходи енергозбереження та покращення лікувально-діагностичної бази. Щороку на функціонування і розвиток галузі охорони здоров’я з районного бюджету виділяється все більше коштів, лише за останній рік – близько 15 мільйонів гривень», - йшлося у вітальній промові Віктора Химича. Він висловив подяку всім, хто вболіває за розвиток медицини в районі, підтримує і допомагає у цьому, особливо земляку, депутату Верховної Ради України Владиславу Бухарєву. Тепер жителі м.Лебедина і Лебединського району матимуть змогу отримувати якісні послуги.

Приєднався до виступу голови райдержадміністрації й Василь Калита та запевнив, що питання, спрямовані на розвиток і покращення медичної галузі, і у подальшому матимуть депутатську підтримку.

Суттєвим внеском у боротьбу із захворюваністю, зокрема онкопатологією, назвав забезпечення сучасним рентгенологічним комплексом Лебединської центральної районної лікарні куратор нашого району Володимир Кононихін. Його підтримав депутат районної ради Сергій Лук’яненко: «Немає нічого у житті людини ціннішого, ніж здоров’я! Приємно, що лебединці тепер матимуть змогу якісного діагностування захворювань без виїзду у інші райони чи обласний центр. Тим більше, діагностику на новому рентгенологічному обладнанні у Лебединській лікарні зможуть пройти жителі сусідніх районів».  

У заключенні урочистої частини головний лікар Лебединської центральної районної лікарні Владислав Шепіль подякував усім, хто приклав і прикладає зусиль разом із медичними працівниками для розвитку і покращення галузі охорони здоров’я. Звичайно, для лікарні була суттєвою допомога Народного депутата Владислава Бухарєва. Адже саме за його сприяння у 2018 році Урядом були виділені кошти з державного бюджету на придбання сучасного апарату.

Почесні гості перерізали святкову стрічку на честь цієї урочистої події, а у оновленому приміщенні рентген-кабінету лікар-рентгенолог Володимир Білоконський провів екскурсію та презентував рентген-комплекс.

Нині сучасне рентген-обладнання у Сумській області мають 2 заклади: Сумська обласна клінічна лікарня і Лебединська центральна районна лікарня.. Рентгенологічний комплекс, вартість якого 6,5 мільйонів гривень, на 3 робочі місця, є зразком найсучасніших діагностичних технологій, забезпечить високу якість зображення і широкий спектр діагностичних можливостей. Він забезпечує обробку інформації без використання процесів хімічного проявлення рентгенівської плівки, накопичення інформації здійснюється в цифровому форматі на електронних носіях і дозволяє моніторування в часі змін та динаміки у стані хворого. Устаткування дозволяє зберігати відповідну інформацію практично на кожного пацієнта, який хоча б один раз пройшов обстеження. Обстеження буде проводитися безоплатно.

Для нового рентгено-діагностичного комплексу переобладнали приміщення на першому поверсі терапевтичного корпусу. У приміщенні зробили капітальний ремонт та встановили необхідне устаткування.

Тепер лікарі зможуть виявляти на ранніх стадіях захворювання та попереджувати їх прогресування.

Відкриття нового діагностичного кабінету в Лебединській лікарні розширить спектр медичних послуг, дозволить реалізовувати державну політику щодо забезпечення вчасної та високоякісної допомоги пацієнтам краю і наблизити медицину Лебединщини до сучасних європейських стандартів.