Міськрайонна газета

УВАГА ДО ІНВАЛІДІВ ПОВИННА БУТИ ОСОБЛИВОЮ, ПОСТІЙНОЮ, А НЕ ОДНОРАЗОВОЮ!


Про це наголосила заступник голови райдержадміністрації Світлана Лещенко, розпочинаючи засідання «круглого столу», організованого до Міжнародного дня інвалідів, який відзначається щорічно в Україні 3 грудня.

Покращення якості соціального захисту найуразливіших верств населення вимагає від виконавчої гілки влади Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ, а ще - всілякої підтримки і допомоги даній категорії населення.

Учасниками зустрічі стали голова районної ради Олексій Гордіяш, начальник управління соціального захисту населення Любов Білокобильська, начальники відділів освіти, молоді та спорту, культури і туризму райдержадміністрації Людмила Дудченко і Ганна Богомаз, в.о. головного лікаря центральної районної лікарні Олег Завора, начальник Лебединського відділення ДП «Укрпошта» Віталій Волощук, сільські голови, голова районної громадської організації інвалідів Валентина Івашина, керівники сільських первинних осередків, представники місцевих ЗМІ. Захід організовано і проведено з метою з’ясування стану соціального і правового захисту інвалідів в Лебединському районі, привернення уваги державних органів влади до зазначеної категорії населення, удосконалення підходів щодо участі інвалідів у культурно - масових заходах для самоствердження себе, як повноцінного члена суспільства.

Про стан виконання завдань і доручень Глави держави для підтримки людей з обмеженими фізичними можливостями, реалізацію програм соціального захисту в районі для них розповіла Любов Білокобильська. Гарно зарекомендували себе серед населення заходи, ініційовані Урядом. З метою безперешкодного доступу до отримання соціальних послуг, зокрема пільгових категорій населення, фахівцями управлінь соціального захисту населення і Пенсійного фонду проводяться виїзні мобільні офіси у сільські населені пункти. Ними надаються роз’яснення, допомога із питань, що порушуються громадянами, оформлення документів і довідок. У територіальному центрі створена мультидисциплінарна команда із соціальних працівників, яка регулярно здійснює виїзди за місцем проживання до одиноких непрацездатних громадян, котрі потребують сторонньої допомоги і уваги, у більшості випадків це – інваліди. Соціальні працівники надають їм різного виду допомогу: від просто спілкування - до допомоги у веденні домашнього господарства. Голова районної громадської організації інвалідів Валентина Івашина відмітила факт тісної співпраці у цьому плані із працівниками управління соціального захисту. Позитивним можна назвати і те, що за 2013 рік до районного управління та вищих органів влади не надійшло щодної скарги, яка б стосувалась невирішених проблем інвалідів. Всі звернення або питання громадян вирішуються у короткі терміни і у конструктивній співпраці. Як здійснюється медичне обслуговування інвалідів у Лебединській центральній районній лікарні інформував учасників заходу в.о. головного лікаря Олег Завора.

У цьому плані є деякі складні питання, які потрібно вирішити. Наприклад, стоматологічне лікування лежачих хворих за місцем проживання. Олег Іванович зазначив, що порівняно із минулим роком рівень первинної інвалідності на Лебединщині дещо знизився. Також розповів про реалізацію в районі пілотного проекту для хворих на гіпертонічну хворобу, який здійснюється з метою зменшення інвалідності по серцево – судинним захворюванням. Як організовується процес навчання для дітей – інвалідів повідомила начальники відділів освіти, молоді та спорту Людмила Дудченко. Про організацію культурного дозвілля людей із обмеженими фізичними можливостями – начальник відділу культури і туризму Ганна Богомаз. Щоб вони відчували себе повноцінними членами загального суспільства їх запрошують до участі у різноманітних конкурсах, культурно – масових заходах. Щорічно до Дня інваліда проводиться районний фестиваль дітей з обмеженими фізичними можливостями «Повір у себе». На базі районного краєзнавчого музею існує творчий жіночий клуб «Журавка» (членами його є жінки – інваліди), на засіданнях якого жінки у процесі спілкування підтримують один одного, обговорюють різні життєві випадки, державні новини, обмінюються кулінарними рецептами, практичними навичками у вишивці, в’язанні тощо. У центральній районній бібліотеці нещодавно створений літературний клуб «Творча хата». Місцеві письменники, щоразу зустрічаючись, обмінюються думками, презентують свої літературні доробки. Представники сільських осередків інвалідів висловили пропозицію започаткувати районний конкурс творчості і серед інвалідів. Види послуг поштового зв’язку, які пропонує «Укрпошта» для пільгової категорії населення, назвав начальник Лебединського відділення Віталій Волощук. Валентина Івашина дякувала за підтримку, розуміння, допомогу і співпрацю у вирішенні проблем інвалідів районну владу. Голова районної ради Олексій Гордіяш і заступник голови райдержадміністрації Світлана Лещенко, у свою чергу, слова вдячності адресували усім, хто опікується питаннями інвалідів, ініціативній громадськості, небайдужим, милосердним людям та запевнили, що керівництво району завжди відкрите до діалогу і співпраці.