Міськрайонна газета

ПРО ПОВНОВАЖЕННЯ У ГАЛУЗІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

В ході чергової апаратної наради, що відбулась під керівництвом тимчасово виконуючого обов’язки голови Лебединської райдержадміністрації О.ЛИХИНИ  розглянули питання щодо стану та перспектив виконання повноважень у галузі соціального забезпечення та соціального захисту

З відповідною інформацією присутніх ознайомила начальник управління соціального захисту населення Лебединської  районної державної адміністрації  Т.Об’єщик.

З метою покращення соціального обслуговування і надання соціальної підтримки населенню району, підвищення рівня інформованості населення з питань діючого законодавства та заходів соціального захисту, для оперативного реагування і задоволення актуальних потреб населення  при управлінні соціального захисту населення Лебединської  районної державної адміністрації  діє виїзний прийом громадян району спеціалістами «мобільного соціального офісу».

Під час виїздів «мобільного соціального офісу» використовується програмне забезпечення, що дає можливість на місці  переглянути базу даних, надати консультацію та прийняти пакет документів. За січень-грудень  2018 року спеціалістами «мобільного соціального офісу» здійснено 55 виїздів в населені пункти району. До спеціалістів «мобільного соціального офісу» звернулося  925  громадян з різних питань, прийнято 254 пакети документів для нарахування державної соціальної допомоги, субсидій та пільг.

Компенсація призначається і виплачується управлінням соціального захисту населення Лебединської районної державної адміністрації за місцем проживання особи, якій надають соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги та особою, яка їх потребує, заяв разом з документами.

Компенсація фізичним особам пенсійного віку, які надають соціальні послуги, призначається виходячи із затвердженого прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» установлено, що у 2019 році розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб складає: з січня – 1497 гривень, з липня – 1564 гривні, з грудня – 1638 гривень.

Всього на 2018 рік на даний вид виплат передбачено кошти в сумі 240,8 тис. гривень.    Упродовж     січня-грудня   2018     року   103  фізичним   особам   нараховано та виплачено компенсації на суму 227,1 тис. гривень, заборгованість з виплати компенсації відсутня.

Управлінням  соціального захисту населення Лебединської районної державної адміністрації організована робота по забезпеченню учасників АТО санаторно-курортними путівками.На обліку щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням у 2018 році перебувало 5 учасників антитерористичної операції, які мають статус «Учасник бойових дій». Згідно розподілу,   з державного бюджету  виділено кошти в сумі 24,6 тис. гривень для оздоровлення 3 учасників АТО.  За кошти державного бюджету оздоровилися 3 учасники бойових дій з числа учасників антитерористичної операції.

Крім санаторно-курортного лікування учасники антитерористичної операції мають право на психологічну реабілітацію. Упродовж 2018 року    курс психологічної реабілітації пройшли 4 учасники АТО.

Лебединським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проводиться систематична робота з виявлення громадян похилого віку  та осіб з інвалідністю, які потребують надання   соціальних послуг. Упродовж 2018 року соціальні послуги у відділенні соціальної допомоги вдома отримали 666 осіб, що на 56 осіб або 9,2% більше 2017 року.