Міськрайонна газета

З ПОВАГОЮ ДО ТРАДИЦІЙ І КУЛЬТУРИ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН

На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА влада реалізує потреби національних меншин регіону у збереженні власної культурної самобутності

«На території області проживають представники 95 національностей і народностей. Обласна влада створює умови для комфортного проживання національних меншин, задоволення їх культурних потреб», – зазначила начальник управління культури та туризму, національностей та релігії Олена МЕЛЬНИК у прямому ефірі обласного радіо.

За її словами, в області зареєстрована 21 громадська організація національних меншин, зокрема, Асоціація національних меншин області, 2 благодійні центри та 18 національно-культурних товариств. Обласний статус мають азербайджанське, болгарське, вірменське, грецьке, грузинське, єврейське, казахське, німецьке, польське, російське, ромське та узбецьке національно-культурні товариства, решта функціонують на рівні міст.

«Для задоволення соціальних та етнокультурних потреб єврейський общинний благодійний центр «Хасед-Хаїм» і культурний центр «Менора» міста Суми, єврейський общинний центр «Естер» і культурний центр «Лєбн» міста Конотоп та Сумське міське громадське об’єднання ромської культури мають власні приміщення», – підкреслила Олена Мельник.

Національно-культурні товариства виступають провідниками відродження і розвитку мов, звичаїв, опікуються надбаннями національної духовної спадщини, відродженням звичаїв і традицій, всебічним розвитком аматорського і професійного мистецтва, збереженням пам’яток культури національних меншин.

З 2007 року в області проводиться обласний фестиваль національних культур «Барви рідного краю». «Жити у добрі та злагоді, не ділити людей за національною ознакою, а виявляти в них таланти, розвивати їх унікальність – головне завдання фестивалю», – наголосила Олена Мельник.

Для популяризації творчості та діяльності представницьких організацій нацменшин за підтримки влади в області видається альманах «Етнічна Сумщина». 

20 листопада в обласному театрі для дітей та юнацтва відбудеться традиційний фестиваль «Барви рідного краю», у рамках якого свої творчі здобутки презентуватиме Конотопський міський благодійний фонд «Єврейський общинний центр «Естер».