Міськрайонна газета

В. КАЛИТА: КОМФОРТНІ УМОВИ ПРОЖИВАННЯ ПОВИННІ МАТИ ПРЕДСТАВНИКИ БУДЬ-ЯКИХ ЕТНІЧНИХ ГРУП

 Усі ці завдання  у нашому районі виконуються на належному рівні. Їх здійснює низка організацій, установ, ціла команда фахівців. Вони забезпечують соціальний захист і зайнятість, освітні, медичні, культурні, інформаційні, житлово-побутові потреби національних меншин. Це, безпосередньо, підрозділи райдержадміністрації: відділ культури і туризму, відділ освіти, молоді та спорту, управління праці і соціального захисту населення, служба у справах дітей, а також районний центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, центральна районна лікарня, Лебединський МВ УМВС України в Сумській області, міськрайонне управління юстиції.

Постійно знаходиться на контролі  захист прав і свобод національних меншин.  Свідченням цього є те, що за останні роки не зафіксовано жодних випадків міжетнічних конфліктів.

 На території району проживають представники різних національностей, серед яких, крім українців, також: росіяни, білоруси, татари, вірмени, молдавани, євреї та ін. Переважну більшість складають росіяни.

 Керівник району зазначив, що на Лебединщині відсутні інститути громадянського суспільства національних меншин та незалежно від цього представники всіх національностей мають рівні громадянські, економічні, освітні, соціальні та культурні права. Більше того, вони забезпечені робочими місцями, мають  власний бізнес чи займаються особистим селянським господарством. На території нашого району проживають представники ромської національної меншини, які мають рівні громадянські, економічні, освітні, соціальні та культурні права. Як зазначив посадовець, уже видане обласне, відповідно і районне розпорядження, у якому затверджено план заходів щодо реалізації в Лебединському районі Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

 За підсумками наради Василь КАЛИТА дав доручення відділу культури та туризму, відділу освіти та сектору з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями та ЗМІ апарату райдержадміністрації  посилити інформаційно-просвітницьку роботу та контролювати виконання  заходів щодо задоволення культурних та освітніх потреб представників різних національних меншин.