Міськрайонна газета

СУМЩИНА В РАМКАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ВЕКТОРУ РОЗВИТКУ

 «Полінаціональність – запорука розвитку СумДУ та входження до європейського освітнього простору. СумДУ з кожним роком розширює географію студентів. Нині в закладі здобувають освіту близько 1300 іноземців із майже 60 країн світу. Ми приділяємо особливу увагу вихованню студентської молоді в дусі миру і толерантності», – зазначив ректор Сумського державного університету Анатолій ВАСИЛЬЄВ.

За його словами, в університеті створено всі умови для якісного навчання та комфортного проживання іноземних громадян. Прийомом і розміщенням студентів у гуртожитках опікується окремий структурний підрозділ – Департамент роботи з іноземними громадянами, а на кожному факультеті – заступник декана по роботі з іноземними громадянами. Крім того, іноземні студенти постійно залучаються до художньої самодіяльності, спортивного життя та студентського самоврядування університету.

«Державна політика України спрямована на упередження будь-яких проявів расизму. Нині у Верховній Раді України зареєстрована низка законопроектів, спрямованих на подальше комплексне вдосконалення законодавства у сфері міжнаціонального порозуміння. Вони відкривають нову європейську історію взаємовідносин націй», –  додав Олександр Цупро.

 «Я обрала цей університет, бо він знаходиться у найкращому місті України – Сумах. Почуваюся тут як на своїй батьківщині, що є дієвим стимулом для подальшого навчання. Провчившись 2,5 роки мала нагоду не лише навчатися, а й розвивати свої вокальні здібності та втілювати мрії в життя», – сказала студентка СумДУ, вокалістка, «Міс Африка Україна-2013» Ісабель ЧИКОТІ.

У ході «круглого столу» з нагоди Міжнародного дня толерантності, проведеного в рамках щорічної студентської конференції «Взаємовідносини націй», учасники ознайомилися з широким спектром діяльності студентів з інших країн, що мало на меті подолати бар’єри у спілкуванні між представниками української та іноземної молодіжної спільноти.