Міськрайонна газета

СУМЩИНА У П’ЯТІРЦІ КРАЩИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ ЗА ПІДСУМКАМИ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ ПЕРВИННОЇ ЛАНКИ

На спільному засіданні Ради регіонального розвитку та колегії облдержадміністрації підвели підсумки проведення в області медичної реформи первинної ланки 

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО наголосив, що реформування системи охорони здоров’я є дуже важливим завданням, адже ключова мета реформування – це доступність і якість медичних послуг.

За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Сергія БУТЕНКА, у Сумській області підписано 750 тисяч декларацій між пацієнтами та лікарями,  або 70% від усього населення (Україна – 55,7%). Такий показник, серед інших, вивів Сумщину до 5 областей-лідерів в Україні з впровадження медичної реформи. У системі  eHealth  зареєстровано  637 лікарів первинного рівня надання медичної допомоги із 638 (99,8%). Інтернетом забезпечено 200 із 226 закладів охорони здоров’я та їх структурних підрозділів, або 88,5%, комп’ютерами заклади забезпечені на 74,9%, в тому числі робочі місця лікарів – 88,8%.

Взагалі, реформа первинної ланки медицини на Сумщині проходила трьома хвилями. У першу хвилю попав лише один приватний медзаклад, що уклав угоду з НСЗУ, у другу хвилю було укладено 30 договорів з НСЗУ, з них 23 – з комунальними закладами охорони здоров’я, які обслуговують 50% населення області (540 609 осіб). Кількість підписаних  декларацій  у  зазначених  закладах  –  383 396,  або 70,9%   прикріпленого населення та 35,3% населення області.

У третю хвилю подали заяви до НСЗУ 57 закладів, з них 46 – комунальні (із 47).

Не подана заява центром ПМСД Комишанської сільської ради з технічних причин, наразі ліцензія на медичну практику у них є, тому з першого лютого вони подадуть знову пакет необхідних документів та будуть фінансуватися з НСЗУ.

Вже 23 закладами області отримано коштів від НСЗУ на загальну суму  60 млн. 4,3 тис. гривень, в т.ч. у грудні – 21 млн. 773,4 тис. гривень. Зарплати лікарів первинної ланки зросла, адже якщо на початку вони отримували 4 - 5 тис. гривень, то зараз лікарі отримують 15 -17 тис. гривень.

Поряд з цим, розпочалася автономізація закладів вторинного та третинного рівня надання медичної допомоги. Прийнято рішення сесій місцевих рад про автономізацію 18 закладів, з них шість закладів зареєстровано в органах державної реєстрації.

Начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко звернувся до керівників органів місцевого самоврядування з проханням забезпечити комп’ютерною технікою медичні заклади вторинного рівня, адже наступного року буде запущено 4 електронні складові – електронне направлення до вузькопрофільного лікаря, електронний лікарняний, електронний рецепт та електронна медична картка, тому вузькопрофільні спеціалісти зможуть надавати послуги в повному обсязі лише за умови 100% комп’ютерного укомплектування медзакладу.

Також Сергій Бутенко подякував керівникам об’єднаних громад, міст, районів за вчасне розуміння та підтримку медичних працівників та забезпечення їх комп’ютерною технікою, а також Центру розвитку місцевого самоврядування в Сумській області, які провели ряд тренінгів, спрямованих на допомогу та супровід впровадження медичної реформи на Сумщині.