Міськрайонна газета

НА ЛЕБЕДИНЩИНІ ВІДКРИЛИ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР

Новий інклюзивно-ресурсний центр розмістився в Лебединській школі – інтернаті для глухих дітей. Тут створені необхідні умови для дітей з особливостями розвитку. У приміщенні провели капітальний ремонт та обладнали його спеціальними меблями, мультимедійним обладнанням та устаткуванням, що відповідає вимогам до таких центрів. Також тут є іграшки та матеріали для проведення занять за новітніми методиками. Центр надаватиме корекційні послуги для дітей міста Лебедина і Лебединського району, які цього потребують.

У відкритті інклюзивно-ресурсного центру, яке відбулося 7 листопада, взяли участь керівництво районної і міської влади, керівники освітніх закладів Лебединщини, представники інклюзивної освіти інших районів Сумської області.

Символічну червону стрічку у новоствореному закладі перерізали голова районної ради Василь Калита і міський голова Олександр Бакликов. З цієї миті установа офіційно розпочала свою роботу. Директор Лебединського ІРЦ Олена Литковець ознайомила учасників заходу з Центром. Вони оглянули  облаштування профільних кабінетів. Тут створені та обладнані кімнати лікувальної фізкультури, вчителя-логопеда, вчителя-дефектолога, психолога, сенсорна кімната, ігрові куточки, де діти з особливими освітніми потребами будуть проходити фізичну реабілітацію. Фахівці центру забезпечуватимуть методичний, психологічний, дефектологічний, логопедичний супровід дітей віком від 2 до 18 років, які мають особливі освітні потреби. Психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги будуть надаватися  дітям з особливими освітніми потребами протягом всього періоду їх навчання – з 2 до 18 років, методичні рекомендації батькам щодо розвитку дітей. Центр забезпечений сучасним інтерактивним обладнанням, завдяки якому є можливість розвивати у дітей пізнавальні процеси, підвищувати рівень мотивації до навчальної діяльності.

З відкриттям колектив закладу привітали: завідувач Сумського обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти Юлія Дідоренко, перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Лихина, голова районної ради Василь Калита, колеги - освітяни. Від імені батьківського колективу дітей, що відвідуватимуть ІРЦ, подякував організаторам спеціального освітнього закладу Олександр Шульов.

Директор ІРЦ Олена Литковець відзначила, що на даний момент займатися в центрі будуть близько 40 дітей, надалі їх кількість буде збільшуватись. «Попит на наші послуги значний, у центрі давно була потреба, – говорить Олена Василівна. –  Для батьків це дуже велика допомога, адже всі батьки мріють про те, щоб їх діти були здорові, розумні, а головне – щоб вони були прийняті в суспільстві. Коли дитина реалізована, вона щаслива. У цьому ми й допоможемо». Вона розповіла про організацію і заплановані заходи у реалізації інклюзивної освіти на Лебединщині, подякувала усім, хто причетний до цієї гуманної справи. Гостей заходу радували виступами дитячі вокальні і хореографічні колективи загальноосвітніх шкіл міста, вихованці ІРЦ, школи - інтернату для глухих дітей. Звичайно, як і годиться, у свій перший день народження ІРЦ отримав чимало подарунків від гостей, які у подальшому будуть використовуватись фахівцями у роботі з «особливими» дітьми.