Міськрайонна газета

ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

У день Покрови Пресвятої Богородиці в Україні відзначають свято захисника України

Напередодні, 11 жовтня, в Лебединському районному краэзнавчому музеї відбувся захід, присвячений цьому дню. У програмі – відеопрезентації: «14 жовтня – свято всіх, хто любить Україну», «Україна»,«З Україною в серці», зустріч з істориками, учасниками АТО.
На цей захід завітали студенти Лебединського педагогічного коледжу і школярі Будильського навчально-виховного комплексу. Вони прийшли, аби послухати патріотичну поезію та дізнатися більше про історію свята, про відважних побратимів, що і зараз стоять на захисті нашої держави.

На рубежі ХІV – ХV ст. Україна була пошматована литовськими, польськими, угорськими феодалами. Грабіжницькі напади турків і татар спустошували південно-українські степи. І народ не витримав – створив власні збройні сили. Це було козацтво. Саме козаки взяли на себе одну з основних державотворчих функцій – захист рідної країни. Вони, об’єднавшись в єдине ціле – Військо Запорізьке, вели боротьбу проти загарбників. Взагалі ідея захисту, допомоги, підтримки дуже близька людській істоті. Особливого поширення культ Покрови Богородиці набув на землях запорозького козацтва. Постійна небезпека примушувала їх звертатися по допомогу до небесних сил, шукати в них заступництва. Церква останньої козацької Січі була саме Покровською, а козацькі ікони, що збереглися, присвячені Покрові Пресвятої Богородиці. Короткий екскурс у історичне минуле України періоду козацької доби, часи правління Петра І, провів молоді історик, краєзнавець, викладач суспільних дисциплін педагогічного коледжу Сергій Венгеровський. Доповнив історичний матеріал колеги історик, краєзнавець, поет Анатолій Удод. Також прочитав чимало своїх віршів, присвячених тим, хто захищав Україну.

Минуло більше 500 років і історія, на жаль, повторилася. Наші молоді люди разом з досвідченими чоловіками знову стали на захист України. Вони продовжують козацьку справу. Саме козакам були притаманні такі риси, як волелюбство, любов до рідної Батьківщини, готовність у будь-яку мить стати на її захист, жертовність, патріотизм. Про те, як довелось у сучасний період захищати непорушність кордонів власної держави розповів учасникам заходу військовослужбовець, учасник АТО, Анатолій Кузьменко. Він запропонував усім переглянути документальний фільм «Україна», що розповідає про мужніх і сильних чоловіків, тих, хто не боїться протистояти ворогу. Захисники не шкодують свого здоров’я, готові покласти своє молоде життя на вівтар боротьби із сепаратистами на вистражданих східних кордонах країни. Вони своїм прикладом показують силу та незламність українського духу. Хвилиною мовчання вшанували присутні невмирущу пам’ять про загиблих героїв, героїв-захисників. Переглянули відеофільм про земляка, уродженця с. Рябушки, солдата резерву, командира відділення 2 - го батальйону спеціального призначення «Донбас» Андрія Ляшка, який загинув під час виходу з «Іловайського котла».

Наостанок, всі учасники зібрання привітали один одного з наступаючим святом Покрови, гості отримали квіти від учнівської молоді.