Міськрайонна газета

ОКСАНА ЛИХИНА: ПАЦІЄНТИ ПОВИННІ МАТИ ГАРАНТОВАНИЙ ДОСТУП ДО МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ, ЯКІСТЬ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПОВИННА ПОСТІЙНО ЗРОСТАТИ

Станом на 10.10.2018 у Лебединському районі з вибором лікаря визначилось 28621 жителів

З квітня розпочалася офіційна кампанія з підписання декларацій із лікарями.Термін підписання декларації є необмеженим. Кожен лікар, який проводить підписання декларацій з пацієнтами забезпечений необхідною оргтехнікою та має доступ до мережі інтернет. У Лебединській центральній районній лікарні працює 25 лікарів, з якими можна підписати декларації. Це терапевти і сімейні лікарі. Із початку кампанії "Лікар для кожної сім′ї" двоє лікарів вже набрали максимальну кількість пацієнтів. Нагадаємо, що для сімейного лікаря гранична кількість пацієнтів – 1800, терапевта – 2000, педіатра – 900. У компетенції лікаря, що надає первинну медичну допомогу, входить: спостереження за здоровою людиною чи дорослим пацієнтом, ведення хворих з гострими та хронічними захворюваннями, скерування на лабораторні та інструментальні обстеження, проведення профілактичних щеплень, виявлення факторів ризику до розвитку захворювань, виписка рецептів по програмі “Доступні ліки”, видача потрібної довідки, листка непрацездатності, скерування для проходження медико-соціальної експертизи та медичного огляду, за потреби – скерування до інших спеціалістів. Якщо лікар буде у відпустці, допомогу пацієнту буде надавати інший лікар, який працює в тому ж лікувальному закладі.

Лебединська центральна районна лікарня наразі проходить процес авторизації - перетворення в комунальне некомерційне підприємство. Потім - укладання угоди між установою та Національною службою здоров’я України, котра буде проводити фінансування установи згідно кількості укладених декларацій (за фактично надані послуги конкретному пацієнту).