Міськрайонна газета

ГРОМАДЯНИ МОЖУТЬ РОЗРАХОВУВАТИ НА БЕЗОПЛАТНУ ВТОРИННУ ПРАВОВУ ДОПОМОГУ

Під час апаратної наради голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО наголосив на необхідності здійсненнякоординації та методичного супроводу роботи юристів органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування з питань захисту прав громадян з метою надання кваліфікованої правової допомоги населенню

Як відзначила начальник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Олена ДЕМЧЕНКО, наразі динамічно зростає кількість громадян, які стають клієнтами місцевих центрів та бюро надання безоплатної вторинної правової допомоги. Загальна кількість зареєстрованих звернень клієнтів з липня 2015 року становить 51 727.

Працівники системи правової допомоги активно долучалися до роботи виїзних мобільних та дистанційних консультпунктів та реалізації національного просвітницького проекту «Я маю право», які мають на меті підвищення правової свідомості громадян.

За її словами, за безоплатною правовою допомогою можуть звертатися особи, у яких середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму; особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку; ветерани війни; інваліди; вимушено переміщені особи; біженці; діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти, які перебувають у складних життєвих обставинах тощо.

З метою надання більш якісних послуг наразі відбувається переорієнтація системи БВПД з надання правової допомоги окремим фізичним особам на посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад. Так, станом на 1 червня на Сумщині діють 3 міських, 7 районних та 7 селищних та сільських програм правової освіти населення. Найбільше їх, до слова, у Охтирському та Шосткинському районах.

Пріоритетними напрямками розвитку співпраці місцевих центрів із громадами є розробка карт правових потреб для кожної ОТГ, проведення навчальних заходів для посадових осіб та місцевих активістів, здійснення спільних виїздів фахівців ОТГ з працівниками центрів та прийом громадян, участь у реалізації спільних соціальних та правопросвітницьких проектах, відкриття та забезпечення роботи дистанційних пунктів, реалізація Всеукраїнського проекту «Я маю право».