Міськрайонна газета

ВІКТОР ХИМИЧ: НАЙВАЖЛИВІШИЙ ЧИННИК ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ – СТВОРЕННЯ УМОВ, ЯКІ АКТИВІЗУВАТИМУТЬ ПРОФЕСІЙНИЙ РІВЕНЬ ПЕДАГОГІВ, СПРИЯЮТЬ РОЗВИТКУ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ УЧНІВ

1 вересня 2018 року у 14 перших класах закладів загальної середньої освіти району за парти сяде 124 першокласники

Як повідомила під час апаратної наради при голові райдержадміністрації начальник відділу освіти Людмила ДУДЧЕНКО, педагогами проводиться робота щодо втілення основних положень Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах з 01.09.2018 та створення нового освітнього середовища у 1 класах закладів загальної середньої освіти району.

У відділі освіти та закладах загальної середньої освіти району затверджені заходи щодо забезпечення створення нового освітнього середовища для учнів першого класу, якими передбачено оформлення класних кімнат відповідно до нових дизайнерських рішень, закупівлі та встановлення обладнання і програмного забезпечення, встановлення Wi-Fi, здійснення заходів з метою створення умов для інклюзивного навчання, безбар’єрного доступу осіб з інвалідністю, облаштування спортивних майданчиків.

Передбачено у кожному класі облаштувати робоче місце вчителя, навчальні осередки для читання та письма, природознавства, математики, мистецтва.

У навчальних приміщеннях будуть повністю замінені меблі, придбані парти-трансформери, шафи книжкові відкриті, коркові та магнітні дошки, стелажі для іграшок з кутовим елементом, столи-пелюстки, крісла-мішки «Груша».   

Відділом освіти оголошено відкриті торги на закупівлю мультимедійних робочих місць для вчителів 14 ЗЗСО та планшетів-трансформерів для учнів. 

Заключена угода на закупівлю засобів навчання для першого класу, відповідно до орієнтованого переліку засобів навчання в початковій школі, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.07.2017 № 1021 «Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української школи у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня». Закуплено 72 комплекти парт.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України № 283 від 23 березня 2018 року «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи» та з метою організації сучасного освітнього простору Нової української школи у закладах загальної середньої освіти розпочато створення змінних тематичних осередків:

осередок для гри, оснащений настільними іграми, інвентарем для рухливих ігор;

осередок художньо-творчої діяльності з поличками для зберігання приладдя та стендом для змінної виставки дитячих робіт;

куточок живої природи;

осередок відпочинку з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м'яким покриттям;

дитяча класна бібліотечка;

осередок вчителя, оснащений столом, стільцем, комп'ютером, полицями/ящиками, шафами для зберігання дидактичного матеріалу тощо.

Проводиться навчання вчителів, які у 2018-2019 навчальному році навчатимуть першокласників.