Міськрайонна газета

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ ОБГОВОРЮВАЛИ ПРЕДСТАВНИКИ РАЙОННОЇ ВЛАДИ І ГРОМАДСЬКОСТІ

На засіданні координаційної ради розглядали питання медичної реформи; створення нового освітнього середовища для навчання учнів першого класу з метою реалізації Концепції Нової української школи; змін в законодавстві щодо монетизації пільг на проїзд

Що являє собою медична реформа? Які зміни галузі передбачаються? Як обрати лікаря? Як заключити з ним декларацію? На ці та деякі інші питання представникам місцевих інститутів громадянського суспільства надав ґрунтовні роз’яснення головний лікар Лебединської центральної районної лікарні Владислав Шепіль.

Не менш важливим було наступне питання, що стосувалось освітньої реформи. Що ж чекає на першокласників – 2018? Яким для них буде новий навчально-виховний процес? Чи готові до кардинальних змін освітяни району? Цю тему розкрила присутнім начальник відділу освіти райдержадміністрації Людмила Дудченко.

Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації розроблено проект районної програми щодо монетизації пільг на проїзд. Про це повідомила начальник управління Тамара Об’єщик. Монетизація пільг –  адресна допомога кожному, хто має право на пільги у транспорті. Монетизація пільг на проїзд у транспорті означає, що замість безкоштовних послуг пільговики отримають від держави гроші, які платитимуть за послуги у громадському транспорті. 14 березня 2018 року на засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах», якою визначені категорії населення, що мають право на ці пільги. Та, на жаль, не всі категорії пільговиків попали під дію постанови. Нею передбачено, що органи місцевого самоврядування мають право на власний розсуд визначати інші категорії громадян. Рішення про «монетизацію пільг» буде приймати виключно місцевий орган влади. Зважаючи на те, що пільги на транспорт зараз фінансуються з місцевих бюджетів, Кабінет Міністрів надав право саме місцевим органам вирішувати питання безготівкової/монетизованої форми пільг. Саме це й зробила районна влада – дещо розширила коло пільговиків. Тепер, коли районна рада прийме рішення про «монетизацію», вступить у дію і «Порядок надання пільг у готівковій формі...», який був схвалений Урядом.

Важливі питання сьогодення розглянуті. Представники громадських об’єднань мали можливість у процесі спілкування висловлювати власні думки, отримати відповіді фахівців на питання, що хвилювали, щоб у подальшому донести їх суть і ґрунтовні роз’яснення до громадськості.