Міськрайонна газета

МЕРЕЖУ НАЦІОНАЛЬНОГО ФМ-МОВЛЕННЯ БУДЕ СТВОРЕНО НА ПРИКОРДОННІЙ СУМЩИНІ

Відбувся конкурс на FМ-частоти у Білопіллі (90,5 МГц), Глухові (104,4 МГц), Охтирці (103,7 МГц), Тростянці (105,4 МГц). Переможцями стали редакції проводового мовлення «Радіо ВИР», «Радіо Глухів», ТРК «Охтирка» та новостворене підприємство ТРК «Тростянець»

З огляду на ситуацію в інформаційному просторі області та тенденцію до стрімкого скорочення мережі проводового мовлення Сумщина бере активну участь у реалізації проекту «Радіо громад», ініційованого Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

А з метою оперативної та успішної реалізації цього проекту в області за ініціативи облдержадміністрації минулого року було проведено широку інформаційно-роз’яснювальну кампанію, зокрема, відеопрезентацію зазначеного проекту, а також навчальний семінар на базі Філії НТКУ «Сумська регіональна дирекція», у якому взяли участь зацікавлені керівники районів, ОТГ, міст, місцевих радіокомпаній.

Сьогодні ФМ-мовлення з’являється там, де є ініціатива місцевих громад. Зокрема, редактори «Радіо Глухів» та ТРК «Охтирка» також ще у минулому році скористалися можливістю, наданою Національною радою, та подали пакет документів на прорахунок частот. А засновники – місцеві та районні ради – передбачили у бюджетах кошти на створення ФМ-станції.

Більш того, Сумщина подає гарний приклад Україні: керівники окремих міст, зокрема, міський голова Тростянця Юрій БОВА та Охтирки Ігор АЛЄКСЄЄВ особисто приїхали на конкурс у Національну раду, щоб захистити проект саме своєї громади. І редакції радіомовлення у цих містах стали переможцями конкурсу на ФМ-частоти.

Керівники редакцій проводового мовлення, які виграли конкурс, теж доклали багато зусиль для переходу редакції на ФМ-формат.

Отож сьогодні крок за кроком на прикордонній Сумщині створюється мережа національного ФМ-мовлення.