Міськрайонна газета

НА СУМЩИНУ З’ЇХАЛИСЯ ЖУРНАЛІСТИ З ЧОТИРЬОХ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ

Редактори та журналісти друкованих засобів масової інформації з Сумської, Рівненської, Волинської, Харківської областей та Києва взяли участь у міжрегіональній нараді «Успішна реформа місцевої преси як невід’ємна складова розвитку і захисту національного інформаційного простору та свободи слова в Україні»

«Сумщина одна із перших областей, що розпочала швидкими темпами реформування комунальних видань, і досі демонструє найкращі показники –  у відсотковому відношенні в лідерах по Україні», – з такими словами звернувся до учасників зібрання заступник голови Сумської облдержадміністрації Іван БОРШОШ. Приємно, що багато молодих керівників газет – не лише талановиті журналісти, а ще й успішні менеджери, також зазначив посадовець.

Як розповів журналістам секретар Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова при Президентові України Олександр БУХТАТИЙ, реформа ЗМІ, що наразі проходить у державі, дає шанс для відродження розвитку друкованих видань.

«Сумська область разом із Рівненською є лідерами щодо реформованих ЗМІ, – говорив він. – І я бажаю нашим журналістам працювати у незалежних виданнях, а нашим медіа – бути такими».

Про особливості реформування комунальних ЗМІ на Сумщині говорив начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Сергій НАД’ЯРНИЙ.

«На сьогодні Сумська область демонструє один з найкращих показників щодо роздержавлення комунальних газет та створення на їхній базі нових суб’єктів господарювання, – зазначив він. – В області з 21 комунальної газети 13 редакцій обрали перший етап роздержавлення, 8 – другий етап. З тих 13, що обрали перший етап реформування, 11 вже працюють як нові суб’єкти господарської діяльності. Недореформованими залишились обласна газета «Сумщина» та районна «Кролевецький вісник».

«Сподіваюсь, що ця нарада буде для вас корисною, продуктивною і додасть нових ідей та наснаги для розвитку власного видання та інформаційного простору України в цілому, – звернувся Сергій НАД’ЯРНИЙ до її учасників. – Тепер залишилось показати, наскільки ви успішні керівники, адже втримати газету «на плаву» за сучасних умов досить непросто».

Як повідомила голова громадської організації «Асоціація регіональних ЗМІ Сумщини» Наталія КАЛІНІЧЕНКО, це вже шоста зустріч міжрегіональної групи журналістів, які працюють над реформуванням ЗМІ. Раніше майстри пера вже побували в Рівненській, Донецькій та Луганській областях. А цього разу свої здобутки щодо реформування ЗМІ та співпраці з владою їм демонструє Сумщина.

А доцент Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Віктор НАБРУСКО назвав питання, які обговорюються на цій нараді, питаннями національної безпеки, професійної етики журналістів та питаннями гармонізації усієї сфери суспільних відносин в Україні.