Міськрайонна газета

ЗБЕРЕЖЕННЯ ПАМ’ЯТІ ПРО ВИДАТНИХ ЛЮДЕЙ КРАЮ Є ОДНИМ ІЗ ПРІОРИТЕТНИХ У ВИХОВАННІ МОЛОДОГО ПОКОЛІННЯ

З метою вшанування пам’яті видатного лікаря К.О.Зільберника Лебединською районною радою 21.12.2017 була затверджена Програма з відзначення 165-річчя від дня його народження на 2017 – 2018 роки

У рамках виконання заходів Програми, за ініціативи адміністрації КУ Лебединська центральна районна лікарня, К.О.Зільбернику встановлено пам’ятник на Троїцькому цвинтарі міста Лебедина.

Костянтин Олександрович Зільберник був організатором охорони здоров’я на Лебединщині в 1878 році. Після закінчення навчання у Харківському медичному університеті приїхав працювати на Лебединщину. Він - відомий хірург Сумщини, надавав медичні послуги міському та сільському населенню. Очолюючи галузь охорони здоров’я, збудував перший лікарняний корпус, в якому і нині функціонує хірургічне відділення Лебединської центральної районної лікарні.

У зв’язку зі значними заслугами К.О. Зільберника у справі охорони здоров’я земська управа вперше за історію Лебединщини у 1913 році присвоїла йому звання Почесного громадянина міста Лебедина.

Цього року виповнюється 140 років із початку його трудової діяльності на Лебединщині, 110 - річчя від часу відкриття хірургічного відділення та 105-річчя від дня присвоєння йому звання Почесного громадянина м. Лебедина.