Міськрайонна газета

ВАСИЛЬ КАЛИТА:" ЕКОНОМІЧНИЙ ТА ПРОМИСЛОВИЙ ПОТЕНЦІАЛ ОКРЕМОГО ГОСПОДАРСТВА - ЦЕ ПІДВИЩЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ВСЬОГО РЕГІОНУ"

 

 Мальків риби, вирощених у місцевих водоймах, купують залюбки, бо чудові смакові якості коропів, карасів, щук, європейських сомів давно оцінили гурмани рибних страв.
 Лебединські рибалки порадували земляків і своїм практичним захопленням осетрівництвом. На станції почали вирощувати стерлядь і бестера (гібрид білуги та стерляді), які мають великий економічний та промисловий потенціал.
 Зрозуміло, нині зарано говорити про те, що місцеві магазини переповнені саме цими видами риби. Та, як вважає директор станції, Заслужений працівник сільського господарства України Віталій Шапошник, за осетровими – перспективне майбутнє. З цим твердженням відомого рибовода не можна не погодитися. Адже Віталій Григорович як ніхто інший знається на галузі рибництва. Бо керує колективом станції він з 1979-го року. До цього шість років працював рядовим рибалкою і саме з цієї посади пішов директорувати. За більш як три десятиліття підприємство стало одним із кращих в Україні і серед 84-х споріднених упевнено посідає місця в першій п’ятірці.
 А ще, і це дуже суттєво, Лебединська станція має статус племінного заводу. Починаючи з 2000-го року, місцеві трудівники підтримують тісні зв’язки з науковцями Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України. Завдяки активній селекційно-племінній роботі з малолускатим коропом, його новий внутрішньопородний тип української рамчастої породи офіційно визнано селекційним досягненням у тваринництві нашої країни. Саме тому Лебединська РМС стала базовим господарством з розведення особливої лебединської заводської лінії, а Віталій Шапошник одержав посвідчення як один із авторів новітнього селекційного досягнення.
 Щороку господарство вирощує близько 1000 тонн зернових культур і 300 тонн технічних культур, зокрема, ячменю, гречки, кукурудзи,  пшениці, соняшнику, сої і озимого ріпаку.
 Всі, понад 40 працюючих, вчасно одержують заробітну плату, немає жодних боргів добюджету, Пенсійного фонду. А зайнявшись вирощуванням осетрових, працівники підприємства суттєво поліпшили економічні показники, збагатили асортимент рибної продукції.
 За словами голови Лебединської  райдержадміністрації В. Калити: «На цьому підприємстві уміло поєднують інтереси товарного і племінного виробництва, що дозволяє мати високу рентабельність господарювання.»