Міськрайонна газета

ЛІСІВНИКИ СУМЩИНИ ВИСТУПИЛИ ПРОТИ ЗНИЩЕННЯ ДЕРЖЛІСГОСПІВ

Під час мітингу, який пройшов під стінами адміністративної будівлі обласної ради, працівники державних лісових господарств Сумської області говорили, що вони проти можливої приватизації лісів, створення єдиного лісгоспу на всю Україну та скорочення на підприємствах робочих місць

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ вийшов до лісівників.

У своєму виступі він зазначив: «Очільник області Микола КЛОЧКО доручив мені бути тут присутнім, адже він наразі знаходиться у відрядженні в Києві, але однозначно підтримує лісівників України. Сьогодні питання збереження лісів, екології, чистого повітря – це вже питання не лише сьогодення, а й майбутнього. Це питання державної безпеки, адже наша область прикордонна. Це питання містить соціальну складову, тому що тисячі жителів області одержують заробітну плату у лісових господарствах і мають змогу утримувати свої родини».

Голова обласної організації спілки працівників лісового господарства Сумщини Михайло ШПАКОВИЧ повідомив, що подібні акції проводяться зараз в усіх обласних центрах України.

«Сьогодні наш мітинг проходить на виконання резолюції всеукраїнських зборів профспілкового активу лісівників України, які відбулися 23 листопада цього року в Києві через те, що 15 листопада Кабмін прийняв Стратегію реформування лісової галузі. Один із пунктів Стратегії передбачає створення на базі всіх лісгоспів України єдиного лісгоспу з керівництвом у Києві. Наша спільнота з такою реформою не погоджується. Адже це значне скорочення робочих місць», – говорив він.

За словами Дмитра Живицького, це питання розглядалося на засіданні колегії облдержадміністрації. За підсумками засідання керівникам районів, міст та ОТГ було запропоновано обговорити проблему на місцевому рівні з громадськістю, працівниками лісових господарств, експертами з екології та подати до облдержадміністрації свої пропозиції щодо необхідності підготовки звернення до Президента України та Кабінету Міністрів. Мета у всіх має бути одна – не допустити приватизації лісів, знищення на Сумщині рентабельних державних лісгоспів.

Підтримав учасників акції і голова обласної ради Володимир ТОКАР: «Наші підприємства лісового господарства – одні із кращих в Україні. Тому як голова обласної ради я вам обіцяю, що депутати будуть поряд із вами. Ми не можемо допустити скорочення робочих місць, та ситуації, коли всі податки від роботи галузі йтимуть на Київ».

А голова профкому Лебединського лісгоспу Антон РОЗЕНКО наголосив: «Лісгоспи Сумщини сьогодні працюють стабільно, сплачують податки. У лісгоспах області – понад 3 тисячі робочих місць із середньою зарплатою більше 10 тисяч гривень. Лісгоспи області сплачують до зведеного бюджету майже 350 мільйонів гривень, 20% з яких – залишаються на місцях. Навіщо руйнувати те, що приносить дохід державі?»

Наостанок учасники мітингу прийняли резолюцію: «Лісівники Сумщини одностайні з лісівниками України і виступають проти можливої приватизації лісів, створення єдиного лісгоспу на всю Україну та скорочення на підприємствах робочих місць».