Міськрайонна газета

СУМЩИНА СПОЖИВАТИМЕ СВОЄ

 

 «Нині Сумщина намолотила понад 1 мільйон тонн ранніх зернових та зернобобових культур. У планах вийти на показник у 3 мільйони тонн. Це дає підстави стверджувати, що продовольчого зерна області вистачить, тому проблем із борошном у регіоні не буде», – зауважив посадовець.

 За інформацією директора Сумського регіонального відділення Аграрного фонду України Олексія МОТРЕНКА, у поточному році до Аграрного фонду області планується закласти понад 60 тисяч тонн збіжжя, нині маємо – 22 тисячі тонн, з них 7 тисяч тонн зберігається на  Сумському КХП.

 Як повідомив директор Сумської філії ПАТ «Державна продовольча зернова корпорація» «Сумський комбінат хлібопродуктів» Валерій КРАВЦОВ, нині підприємство прийняло 29 тисяч тонн збіжжя (пшениці, жита, ячменю).

 На переконання Леоніда Токаря, зберігання врожаю у сертифікованих приміщеннях дозволить забезпечити жителів регіону власними продуктами високої якості за прийнятними цінами. Нині в регіоні сертифіковано 35 зернових складів загальною ємкістю 1,5 мільйона тонн.

                 «Враховуючи стійку тенденцію до зростання обсягів виробництва зерна, обласна влада працює над розширенням елеваторних потужностей. Упродовж 2013 року на Сумщині планується ввести в дію зерносховищ на 340 тисяч тонн збіжжя. Таким чином, їх загальна ємкість зросте майже до 2,5 мільйона тонн», – поінформував посадовець.