Міськрайонна газета

ЩОДО ЗАХИСТУ ЖИТЛОВИХ ПРАВ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

При вирішенні питання щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, законодавство йде двома шляхами: це збереження за вказаною категорією осіб вже належного їм на праві власності чи на праві користування житла, та надання нового жилого приміщення.

З 70 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку служби у справах дітей, 17 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування мають у власності земельні паї,   3 дітей мають власне житло, за збереженням якого призначені відповідальні особи (опікуни дітей) та 4 дітей мають закріплене право користування житловими приміщеннями. Решта дітей житла не мають.

 Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа» на квартирний облік поставлено 26 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  16 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

   Протягом 2013 року до Лебединської районної державної адміністрації скарг з питань порушень прав неповнолітніх на майно та житло до служби у справах дітей не надходило.

   З метою забезпечення житлом дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, рішенням двадцять третьої сесії шостого скликання Лебединської районної ради  від 20.02.2013  була прийнята районна «Програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа на 2013-2015 роки». Програма передбачає  протягом 2013-2015 років забезпечити соціальним житлом 50 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа за рахунок бюджетів місцевого самоврядування. Метою Програми є забезпечення оптимального функціонування в Лебединському районі системи захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа; об’єднання зусиль органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, у вирішенні зазначеного питання.

Виконання Програми дасть змогу:

- розв’язати житлову проблему дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, які не мають житла;

- удосконалити механізм надання дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, житла за рахунок коштів з бюджетів  сільських рад;

- запровадити на рівні району систему захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа;

- створити умови для повноцінного життя в суспільстві дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа;

- зняти соціально-психологічну напруженість серед дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа, попередити безпритульність цієї категорії громадян.