Міськрайонна газета

НА СУМЩИНІ ВПРОВАДЖУЄТЬСЯ РЕФОРМА ЕЛЕКТРОННИХ ЗАКУПІВЕЛЬ

Основною метою зібрання, яке відбулось за участі більше 300 представників розпорядників бюджетних коштів та постачальників товарів, робіт і послуг, стало удосконалення взаємодії замовників та учасників торгів, професійний супровід використання електронної системи «Prozorro», безпосередня організація сервісних послуг в межах Сумської області.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Олександра МАРЧЕНКА, у травні Сумська область за кількістю проведених торгів посідала 11 місце серед 24 регіонів України (314 тендерів на загальну суму 10,2 млн гривень). У червні та липні Сумщина була вже на 4 місці  (обсяг закупівлі – близько 70 мільйонів гривень та 94,6 мільйонів гривень відповідно). Усього за 7 місяців цього року організаторами Сумської області проведено понад 2,5 тисячі тендерів в електронній системі на загальну суму 183,5 млн грн., за цими результатами Сумщина посіла 10 місце в Україні. Економія бюджетних коштів за цей період оцінюється на рівні 4,52 млн грн.

«Враховуючи такий відчутний позитивний ефект, ми й надалі докладатимемо максимум зусиль по впровадженню системи електронних закупівель  Prozorro і сподіваюся, що сьогоднішня зустріч і започаткування діяльності представництва електронного майданчика «Держзакупівлі.Онлайн» буде для цього додатковим поштовхом і відкриє перед нами нові можливості», – зауважив Олександр Марченко.

Як повідомив радник заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Юрій БУГАЙ, електронна система публічних закупівель ProZorro отримала міжнародне визнання.

«Нині ми маємо найбільшу нагороду в сфері закупівель – перемогу в номінації публічного сектору в World Procurement Awards-2016. Нашими конкурентами була Адміністрація президента США, деякі підприємства Британії, Австралії. І відтепер саме Україна пропагує у світі філософію Prozorro – партнерства між державою, бізнесом і громадянським суспільством», – зазначив Юрій Бугай.

Представники електронного майданчика розповіли про «Держзакупівлі.Онлайн» та про принципи електронних закупівель в системі ProZorro.