Міськрайонна газета

САДІТЬ, РОСТІТЬ, ПИШАЙТЕСЯ, І ВАША ПРАЦЯ ЖИТИМЕ В ВІКАХ

 

7 квітня державним підприємством «Лебединське лісове господарство» проведена щорічна традиційна акція «Майбутнє лісу в твоїх руках».

 

Вона традиційно проходить навесні з 21 березня по 21 квітня. Головною метою акції є виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, формування відповідного природоохоронного світогляду. Молодь отримує додаткову можливість ознайомитися з особливостями ведення лісового господарства та особисто долучитися до приємного процесу – садіння дерев.

 

Цього року в заході взяло участь 3 шкільних лісництва: Межиріцьке, Бишкінське, Ворожбянське.

Школярі та їх наставники обєдналися для того, щоб зробити надзвичайно корисну справу, яка залишить свій слід у екологічному розвитку краю. Програма розпочалась урочистою лінійкою, під час якої на сонячній лісовій галявині вишикувалися загони. Учасників акції привітали керівники району і директор ДП «Лебединське лісове господарство» Іван Гурін. «Цього дня кожен з вас посадить своє дерево, зробить свій посильний внесок у майбутнє нашого краю, нашої України, дарунок прийдешнім поколінням, справжня ціна якого визначиться через десятки років! Кому ж, як не вам, молоді, зберігати і примножувати народні багатства?» — звернувся до юних лісівників голова райдержадміністрації Віктор Химич та побажав успіхів у добрій справі. Голова районної ради Василь Калита наголосив у своєму привітанні на тому, що Лебединське підприємство постійно займає передові позиції за рейтинговими показниками серед лісництв області, і велика заслуга в цьому його директора Івана Гуріна та очолюваного ним колективу професіоналів своєї справи. Іван Михайлович, у свою чергу, оголосив програму акції. Урочиста частина продовжилась посадкою сіянців дерев та квестом вихованців шкільних лісництв. Із технологією висадки сіянців ознайомив школярів головний лісничий Лебединського лісгоспу Анатолій Москаленко. В руках майстра меч Колесова ніби сам робив рівномірні заглибини, а сіянці сосни швидко і весело вимальовувались у паралельні рядочки. Перейнявши досвід фахівця всі з неабияким ентузіазмом взялись до справи. Навіть сама природа благословила наміри учасників заходу, увінчавши цей день напрочуд теплою і сонячною погодою. Майже 1,5 тисячі молодих саджанців сосни звичайної висадили діти цього дня на ділянці 3 га у 67 кварталі Лебединського лісництва. «Весна цього року посушлива, а сіянці лісових культур потребують достатньо вологого ґрунту, тому основні посадкові роботи молодняку ми завершили до 1 квітня. Навіть довелося садити по снігу», - розповідає Іван Гурін. Всього у цьому році підприємством посаджено 130 га нових насаджень, на 120 га проведено підсадку. Після плідної роботи на дітей чекав гарячий смачний обід на природі та солодощі.

Ліс - це життя, тому він заслуговує нашої особливої уваги й турботи, бережливого ставлення, постійної охорони та відновлення.