Міськрайонна газета

ТАРАС ОМЕЛЬЧЕНКО: «Я ХОТІВ БИ ПОПРОСИТИ ПАТ «СУМИГАЗ» ВСЕ Ж ТАКИ ДОЧЕКАТИСЯ ПЕРЕРАХУНКУ З МІНІСТЕРСТВА»

Неочікувані борги, зазначені у квитанціях на природний газ, сколихнули жителів усієї України й Сумщини зокрема. Роз’яснення щодо норм споживання природного газу населення у разі відсутності лічильників надав під час брифінгу начальник управління житлово-комунального господарства Тарас ОМЕЛЬЧЕНКО

За словами Тараса Омельченка, перерахунок було зроблено у зв’язку з тим, що рішенням Вищого адміністративного суду від 28.01.2016 визнано незаконною постанову КМУ від 29 квітня 2015 р. № 237 «Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» у зв’язку з порушенням процедури її прийняття.

 «З одного боку, у зв’язку із рішенням суду про незаконність постанови №237, «Сумигаз» мав право провести перерахунок, – зауважив посадовець – Хоча, з іншого боку, так як було відомо, що Кабмін готує нову постанову, з новими нормами споживання, на наш погляд, ПАТ «Сумигаз» як монополіст міг би або дочекатися постанови, або перед надсиланням платіжок провести більш широку інформаційну кампанію серед населення. Адже сьогодні споживачі обурені, бо не розуміють, звідки у них з’явилися борги. Наразі я хотів би попросити ПАТ «Сумигаз» все ж таки дочекатися роз’яснення Міністерства і в платіжках за березень не вказувати суму перерахунку. Тому що наразі не зрозуміло, за якими нормами він здійснюватиметься».

Як наголосив Тарас Омельченко, таких проблем у сумчан могло б і не бути, якщо б вони встановлювали лічильники на газ.

«Люди мають платити за ті послуги, які вони споживають, – додав він. – Більше того, згідно із законом, до 1 січня 2018 року в усіх помешканнях повинні стояти лічильники газу».