Міськрайонна газета

НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ - ПІДГОТОВКА ДО ПОСІВНОЇ

 

30 березня відбулась чергова колегія районної державної адміністрації.

У засіданні колегії взяли участь начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, керівники підприємств, установ та організацій району, сільські голови.

На порядку денному колегії розглядались питання: 1. Про підсумки роботи агропромислового комплексу за 2015 рік та підготовку сільськогосподарських підприємств до проведення весняно-польових робіт у 2016 році, 2. Про розвиток фізичної культури і спорту в Лебединському районі.

Виступаючи по першому питанню порядку денного, начальник управління АПР Борис Лубенський повідомив, що у порівнянні з попереднім роком площа озимої пшениці зросла на 3307 гектарів. Озима пшениця та жита перезимували задовільно на відміну від озимого ріпаку, якого загинуло, як мінімум, половина від засіяної площі. Загибель здебільшого відбулася через недостатню зимостійкість слаборозвинених культур, що виникло в результаті отримання дуже пізніх сходів. Аналіз виробництва рослинницької галузі підтвердив домінуючу роль зернових. У виробництві тваринницької продукції відмічається зростання виробництва молока, збільшилось поголів’я великої рогатої худоби. Аграрії району вже розпочали весняні роботи під урожай нинішнього 2016 року.

У структурі посівних площ на 2016 рік домінантною культурою за зайнятими площами очікується кукурудза на зерно, дещо менше - озима пшениця. У зв’язку з дефіцитом та збільшенням закупівельної ціни на гречку вирішується питання про розширення площу її посіву. Із групи технічних культур більше площі буде виділено під сою і соняшник.

Як зазначив Борис Олексійович, загалом АПК району готовий до проведення весняно-польових робіт на належному рівні. Рівень забезпечення посівним матеріалом становить 90%, міндобривами – 86%, засобами захисту рослин – 91%, паливо-мастильними -  75%. На даний час механізаторами господарств здійснюється ремонт та підготовка сільськогосподарської техніки до проведення посівних робіт.

Доповнювали виступ начальника управління АПР керівники сільськогосподарських підприємств. Основною проблемою агропромислового комплексу сільгоспвиробники називають скорочення державної підтримки.

Підвів підсумки голова райдержадміністрації Віктор Химич. “Належне проведення комплексу весняно-польових робіт це відповідальний крок щодо подальшого забезпечення продовольчої безпеки населення. На сьогодні сільське господарство потребує особливої уваги. Наше головне завдання –працюючи на повну віддачу забезпечувати належний соціальний захист жителів краю. У нас одна позиція – повне порозуміння і співпраця”, – наголосив він.

Про розвиток спорту на селі інформував завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації Артем Харченко. Найактивнішими у спорті він назвав Червленівську, Гринцівську, Михайлівську, Межиріцьку сільські ради. Пріоритетними видами спорту в Лебединському районі є: волейбол, футбол, настільний теніс, легка атлетика. Фізична  культура  і  спорт є невід’ємною частиною здорового способу життя кожної людини. Найкраще це розуміють жителі Червленівської сільської ради. Яку увагу приділяють заняттям спортом у громаді поділився досвідом Червленівський сільський голова Володимир Ященко. Ворожбянський сільський голова Сергій Бойко повідомив, що в них триває робота щодо створення спортивного клубу в сільській раді.

Ураховуючи надані проекти розпорядчих документів з даних питань, всі пропозиції, зауваження колегією були прийняті рішення.