Міськрайонна газета

"МАКСИМАЛЬНУ УВАГУ І ДОПОМОГУ - УЧАСНИКАМ АТО", - ВІКТОР ХИМИЧ

 

З метою співробітництва усіх сторін соціального діалогу у напрямку активізації роботи з учасниками антитерористичної операції, надання їм всебічної допомоги у пошуку роботи та підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, посилення взаємодії влади і громадськості у вирішенні проблем зайнятості учасників АТО у Лебединському міськрайонному центрі зайнятості відбувся інформаційний семінар на тему «Координація дій органів влади, громадських організацій, роботодавців по наданню допомоги учасникам антитерористичної операції та членів їх сімей».

 

У заході взяли участь голова райдержадміністрації Віктор Химич, начальник управління соціального захисту населення Любов Білокобильська, старший офіцер відділення офіцерів запасу і кадрів Лебединського об’єднаного міського військового комісаріату Ігор Ячменьов, начальник відділу Сумського обласного центру зайнятості Наталія Куценко, представник обласного інформаційного центру надання допомоги учасникам АТО Анатолій та представники основних підприємств району (роботодавці), учасники АТО та демобілізовані.

Одним із видів допомог, якого потребують захисники, повернувшись до мирного життя, є працевлаштування. «Головною метою нашої зустрічі є допомогти вам у працевлаштуванні», - звернувся до них голова райдержадміністрації. Директор міськрайонного центру зайнятості Микола Падалка ознайомив присутніх із ситуацією на ринку праці, актуальними вакансіями, послугами, що надає служба зайнятості. Представник військового комісаріату розповів про переваги проходження військової служби за контрактом в Збройних Силах України, акцентував увагу на збільшенні грошового забезпечення військовослужбовців, державних соціальних гарантіях, умовах укладання контракту. Дійсно, на даний час військова служба за контрактом є одним із шляхів вирішення питання працевлаштування для колишніх бійців, тим більше з достойною заробітною платою і наявним в них досвідом служби. Любов Білокобильська акцентувала увагу на питаннях соціальної адаптації та реабілітації учасників АТО, наданні психологічної підтримки, інформувала про передбачені законодавством права, пільги, вирішення соціально-побутових питань. Особливу увагу звернула на можливість учасників АТО пройти професійну підготовку та курси цільового призначення за рахунок коштів бюджетної програми. Обговорили також питання щодо вирішення проблеми зайнятості, зокрема шляхом отримання одноразової допомоги для відкриття підприємницької діяльності. Допомогу у вирішенні проблемних ситуацій, що виникають у мирному житті учасників АТО, пропонував також представник обласного інформаційного центру надання допомоги учасникам АТО. Взагалі змістовне наповнення заходу було обумовлене питанням визначення шляхів професійної адаптації цих осіб до потреб ринку праці. Зустріч завершилась спілкуванням бійців із роботодавцями щодо можливості працевлаштування.