Міськрайонна газета

ОЛЕКСАНДР МАРЧЕНКО: «ОБЛАСНА ПРОГРАМА ЩОДО ВІДШКОДУВАННЯ ПІЛЬГОВИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ЗНЯЛА Б НАПРУГУ У СУСПІЛЬСТВІ»

 

На цьому тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації наголосив під час прес-конференції на тему «Стан і перспективи ремонту автодоріг у Сумській області у 2016 році» за участю народного депутата України Олександра СУГОНЯКО

 

За словами Олександра Марченка, сьогодні ситуація загострюється, зокрема, через те, що перевізники не отримують компенсації. Наразі надійшло більше 70 відповідних звернень, тож у будь-який момент можуть виникнути суттєві конфлікти, пов’язані з відмовами у перевезенні пільгових категорій громадян.

«Щоб уникнути соціальної напруги, ще у січні ми розробили проект обласної програми щодо здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян. Але вона дуже «туго» проходить процедуру погодження в обласній раді. На жаль, є певні політичні сили, які централізовано схильні блокувати будь-які ініціативи облдержадміністрації, хоч це – наша спільна справа, і ми повинні вирішувати питання до виникнення загострення», – сказав Олександр Марченко. 

Він пояснив, що дотепер відшкодовування витрат перевізників на забезпечення пільгового проїзду в пасажирському транспорті здійснювалося за рахунок субвенції з державного бюджету, але грудні минулого року видатки на дану компенсацію на 2016 рік у державній казні не були передбачені.

«В умовах бюджетної децентралізації було запропоновано здійснювати це за рахунок місцевих ресурсів. Тож у січні цього року ми розробили проект відповідної програми відшкодування вартості пільгового проїзду окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування у приміському і міжміському внутрішньообласному сполученні», – додав посадовець.

За його словами, програма має дві ключові позиції, зокрема щодо перевезення учасників АТО на міжобласному сполученні та щодо міжміського внутрішньообласного перевезення. Відшкодування ж пільгового перевезення пенсіонерів за віком має бути передбачено відповідними районними програмами.

«Ми вже маємо досвід виплати матеріальної допомоги і забезпечення дровами учасників АТО, тож цьогоріч запропонували обласній раді механізм відшкодування пільгових перевезень. Для прикладу, на рівні обласного бюджету передбачається зосередити 13 мільйонів гривень в розрахунку 2 тисячі гривень на одну особу для 6,5 тисяч учасників АТО, що мають відповідний статус, і забезпечити цими коштами відшкодування їх пільгового проїзду на міжобласному сполученні», – розповів Олександр Марченко.