Міськрайонна газета

РАЙОННА ВЛАДА ГАРАНТУЄ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ УЧАСНИКІВ АТО ТА ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ

«Учасники антитерористичної операції ціною власного життя та здоров’я захищають кожен сантиметр рідної землі. Тому сьогодні головне завдання – максимально охопити цих людей соціальними послугами та пільгами, які надає держава», – наголосив голова райдержадміністрації В.ХИМИЧ в ході наради, під час якої розглядалось питання про додаткові заходи соціального захисту учасників антитерористичної операції  в районі.

Про соціальні гарантії військовослужбовців, залучених до виконання бойових завдань на сході України, розповіла начальник управління соціального захисту населення Л. Білокобильська.  За словами посадовця, в Лебединському районі проживає 20 демобілізованих учасників антитерористичної операції, з них  16 чоловік отримали статус «Учасник бойових дій». Також 4 працівникам МВС надано статус «Учасник бойових дій». Серед  учасників АТО, які на даний час продовжують виконувати військовий обов’язок у військових частинах, 5 чоловік мають статус «Учасник бойових дій».

Управлінням соціального захисту населення проводиться  систематично консультативно-роз’яснювальна  робота  серед демобілізованих учасників антитерористичної операції та  станом на  09.07.2015 року оформлено пільги на житлово-комунальні послуги  21 учаснику антитерористичної операції, які мають статуси «Учасника бойових дій» та 1 учаснику, який має статус «Інваліда війни», згідно чинного законодавства.  Взято на облік по забезпеченню санаторно-курортним лікуванням 2 учасників антитерористичної операції, які мають статус «Учасника бойових дій».

Виплачена одноразова грошова допомога ветеранам війни  до 9 травня  згідно   затверджених розмірів ( 875 грн.) 7 учасникам антитерористичної операції Лебединського району, які отримали  статус «Учасник бойових дій» та  відповідне посвідчення до 05 травня  2015 року та 4 учасникам виплачена зазначена грошова допомога в військових частинах, в яких  вони проходять службу станом на 01.07.2015р. Проводиться виплата компенсації підприємствам, установам, організаціям в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації. Станом на 01.07.2015 року  управління соціального захисту населення щомісячно виплачує зазначену компенсацію 9 підприємствам, установам та організаціям Лебединського району.

Управлінням Держземагенства в Лебединському районі надано 75 земельних ділянок в Лебединському районі  для учасників антитерористичної операції  на загальну площу 148,8 га згідно чинного законодавства.

З метою забезпечення психологічної, медичної та соціальної реабілітації учасників антитерористичної операції управлінням соціального захисту населення  керівникам підприємств, установ та організацій було рекомендовано внести зміни та доповнення до колективних договорів і угод  з питань посилення соціального захисту працівників – учасників АТО та їх сімей.

В колективному договорі ДП «Лебединське лісове господарство»  на 2015 рік внесено зобов’язання профспілковій організації надавати фінансову допомогу або допомогу у вигляді товарно-матеріальних цінностей бійцям АТО. У 2014 році до  колективного договору ДП «Лебединське лісове господарство» зареєстровано зміни щодо надання підтримки по закупівлі для військовослужбовців Сумської батареї територіальної оборони курток утеплених(бушлатів). Адміністрації підприємств: СТОВ «Промінь», СТОВ ім. Шевченка», СТОВ «Перемоги»  зобов’язуються: надавати додаткову оплачувану відпустку за рахунок прибутку  батькам для проводів на військову службу дітей  до 3 днів. На підприємствах СТОВ «Промінь», СТОВ ім. Шевченка», СТОВ «Перемога», ТОВ «Михайлівка АФК», ТОВ «Рябушківський бекон» придбання путівок для працівників підприємств, в тому числі учасників АТО проводиться за рахунок первинних профспілкових організацій.

Лебединською районною центральною лікарнею ім. лікаря К.О.Зільберника проводиться  обстеження демобілізованих учасників антитерористичної операції . Для цієї мети   в районному бюджеті на 2015 рік затверджено 4,0 тис. грн.