Міськрайонна газета

ЛЕБЕДИНСЬКИЙ РАЙОН УЗЯВ УЧАСТЬ У ОБЛАСНИХ ЗАХОДАХ ІЗ НАГОДИ 356-Ї РІЧНИЦІ КОНОТОПСЬКОЇ БИТВИ

 

11 липня делегація з Лебединського району на чолі з головою райдержадміністрації Віктором Химичем і головою районної ради Василем Калитою узяла участь у обласних заходах з нагоди 356-ї річниці перемоги українського козацтва під проводом гетьмана Івана Виговського в Конотопській битві над московським військом.

 

Заходи зі вшанування переможців відбулися в селі Шаповалівка Конотопського району, поблизу якого відбувалася битва, та в самому Конотопі. Урочистості розпочались біля пам’ятного знаку «Шаблі» при в’їзді у с. Шаповалівка. Тут зібралось чимало люду, серед яких обласне керівництво, почесні гості, делегації з районів, козацькі громадські об’єднання та політичні сили, місцева громадськість. Потім присутні поклали квіти до пам’ятного знаку і святковою ходою вирушили до центру села. Біля комплексної пам'ятки природи «Козацька Могила» заупокійну літію за загиблими у Конотопській битві гетьманцями провів архієпископ Сумський та Охтирський єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату Мефодій. Делегації вшанували пам'ять Героїв України та поклали квіти до каплички. Урочиста церемонія завершилась у сквері, де встановлений пам’ятник гетьману Івану Виговському. Святкову програму продовжила патріотична концертна програма «Рідна земле моя, ти козацькою піснею щедра», у якій взяли участь кращі вокальні й хореографічні колективи художньої самодіяльності Сумщини. Не виключенням був і народний аматорський вокальний ансамбль районного будинку культури «Лебедія» (керівник Сергій Шульов).За високу виконавську майстерність, пропаганду народного мистецтва вокальний колектив «Лебедія» був відзначений дипломом управління культури і туризму Сумської облдержадміністрації. У цей час радо зустрічало відвідувачів і усіх охочих містечко майстрів. Імідж кожного району області розкривався облаштованими справжніми українськими куренями. Місцями вони точнісінько відтворювали побут української оселі. Тут же демонструвалися мистецькі вироби місцевих майстрів. Відвідувачі виставки-ярмарку мали змогу ознайомитись з кращими творами декоративно-прикладного мистецтва майстрів з усієї Сумщини, зокрема на виставці були представлені: гончарство, ткання гобеленів, вишивка рушників та картин, різьба по дереву, плетиво з лози, художні твори (пейзаж, натюрморт, портрет), ляльки-мотанки, продукти бджільництва, екзотичні зелені насадження та ще багато іншого цікавого - важко все перелічити.

Гості свята мали змогу також відвідати музей «Історії Конотопської битви 1959 р.» та взяти участь у «козацьких забавах».

Поряд із містом майстрів працювала виїзна торгівля: продовольство, напої, вишиванки, прикраси, ужиткові товари тощо.

Керівники області провели огляд інсценізованих подвір’їв. Відвідавши лебединський курінь, високо оцінило підготовку району до заходу.