Міськрайонна газета

ПРИВІТАЛИ ВЕТЕРАНА

14 лютого ветеран Великої Вітчизняної війни, учасник бойових дій, жителька села Рябушки Ганна Пилипівна Кондратенко відзначила свій 95-річний ювілей.

За плечима стільки усього пережитого! Багато років тяжкої праці у місцевому колгоспі, лихоліття голоду, жорстокої війни, післявоєнної відбудови. У 3 роки залишилась без мами, тому рано прийшлося дівчинці подорослішати. З 13 років трудилась у рябушківському колгоспі: на тракторі, «на причепі»… За посиланням колгоспу навіть отримала посвідчення водія. Голова колгоспу обіцяв, що нова машина, яку збиралися придбати буде Ганнина, та не судилося. Почалась Велика Вітчизняна війна. У 1943 році жінку призвали на фронт. У Курській області пройшла відповідну військову підготовку. Службу проходила на польовій пекарні. «По 8 тон хліба у день викидали,» - розповідає вона. Звільняючи місто за містом від фашистських загарбників, у складі бойового підрозділу Радянської Армії дійшла до Германії, до Берліну. Повернувшись після війни у рідні Рябушки зустріла тут коханого. Створили дружню, щасливу родину, разом працювали для розвитку рідного краю. Ганна Пилипівна має численні нагороди, серед яких ордени «За мужність», Великої Вітчизняної війни, медаль «Ветеран праці».

     У цей святковий день до оселі ювілярки завітали поважні гості – заступник голови районної ради Світлана Горошко, директор районного територіального центру соціального обслуговування Петро Лапоног, голова районної ради ветеранів Станіслав Арутін та сільський голова Іван Шолудько, який передав також вітання від керівника ПП «Пролісок» Івана Пилипенка.

      На адресу іменинниці линули сердечні вітання. Гості поцікавилися станом її здоров’я та подякували за мужність і героїзм, виявлені в роки Великої Вітчизняної війни, багаторічну працю.

 Не зважаючи на пережите Ганна Пилипівна має добру пам’ять та міцний дух. Вона у курсі суспільно – політичної ситуації на Україні, дуже переживає за долю держави, за її молодих захисників, до сліз співчуває жителям Сходу, які виявились заручниками страшних подій.

 – Ми постійно намагаємось приділяти увагу кожній людині похилого віку, якій наше покоління безмежно вдячне за історію нашого народу, трудовий і ратний подвиг, за віддані сили на благо суспільного благополуччя, – зазначила заступник голови районної ради Світлана Горошко.