Міськрайонна газета

ПОКИ ЖИТИМЕ ПОКОЛІННЯ, ЯКЕ ПАМ'ЯТАЄ ВІЙНУ, НОВОЇ ВІЙНИ НЕ БУДЕ

Цей захід – данина всім тим, хто поліг на полі бою в роки Великої Вітчизняної війни визволяючи рідну землю від фашистської навали та вшанування ветеранів, які ще поряд з нами. Зі словами глибокого смутку за полеглими бійцями, щирої шани та поваги до ветеранів війни, а також вітання з великим святом Перемоги до всіх присутніх зверталися міський голова А. Троян, голова райдержадміністрації В. Калита, голова районної ради О. Гордіяш, депутати Сумської обласної ради О. Удодік та С. Грицай. «Ми безмежно вдячні нашим дідам та прадідам, котрі вибороли для майбутніх поколінь Перемогу у 45-му. І наш безпосередній обов’язок – розбудовувати могутню і самодостатню державу, вчитись на уроках історії та брати за приклад самопожертву, мужність воїнів-визволителів. Нажаль, час не спиниш і кожного року усе менше приходить до солдатських могил та обелісків безпосередніх учасників тих битв, ветеранів Великої Вітчизняної війни. Але з кожним роком не меншає пам'ять про героїв, які відвоювали мир і захистили рідну землю від нацистських загарбників. Тому турбота про учасників Великої Вітчизняної війни, людей старшого покоління є одним із пріоритетних напрямів сучасної державної політики, нових соціальних ініціатив Президента Віктора Януковича» - зазначив у своїй промові голова райдержадміністрації. Привітав своїх колишніх побратимів ветеран війни О. Кутковий. У програмі заходу були тематичні виступи, номери художньої самодіяльності, приурочені знаменній даті. Присутні вшанували пам'ять загиблих радянських воїнів хвилиною мовчання. Після закінчення мітингу присутні поклали квіти до Вічного вогню у підніжжя меморіалу.

Після святкового концерту для ветеранів у лісопарку був розміщений намет з польовою кухнею, де вони мали змогу за святковим обідом пригадати воєнні роки. Поряд звучали легендарні пісні, святкові мелодії. Увечері святкування Дня Перемоги продовжилося на центральній площі міста, де відбувся цікавий концерт.

В усіх населених пунктах району за участю ветеранів Великої Вітчизняної війни, вдів, учнів загальноосвітніх навчальних закладів, студентів, громадськості проведено мітинги – реквієми, урочисті покладання квітів до пам’ятників, обелісків, пам’ятних знаків загиблим у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років. Відбулись святкові концерти, масові гуляння, куштування солдатської каші. Зокрема, у святковому мітингу, що пройшов на території Рябушківської сільської ради, взяла участь депутат Верховної Ради І. Купрейчик, привітавши всю сільську громаду, особливо ветеранів, із Величним Днем Перемоги.

фото докладніше