Міськрайонна газета

КОЖНИЙ ДОНОР МОЖЕ ВРЯТУВАТИ КОМУСЬ ЖИТТЯ...

 

Жителі Василівської сільської ради Лебединського району підтримали благодійну акцію по здачі донорської крові для учасників бойових дій у зоні АТО.

Цього року існує особлива потреба в крові, адже на сході країни триває неоголошена війна! У багатьох медичних закладах області проходять лікування поранені із зони проведення АТО, яким необхідне переливання крові та виготовлення лікарських препаратів крові. «Ми на власному прикладі вирішили продемонструвати готовність допомогти людям, нашим пораненим землякам, які відізвалися на заклик держави і мобілізувалися до війська» - говорять сельчани.

Донором може стати будь-яка здорова людина віком від 18 до 60 років, за умови відсутності протипоказань. Донори оглядаються лікарем, який дає дозвіл на здачу крові. Донорська кров заготовлюється винятково одноразовими системами. Вона обов'язково обстежується на гепатити «В» і «С», сифіліс, ВІЛ-інфекцію, тощо. Тому, здавши кров, можна не тільки допомогти хворим, а і безоплатно обстежитись на вищезазначені інфекції. А ще існує думка, що донорство навіть корисне для організму, зокрема, для чоловічого.