Міськрайонна газета

НА ЛЕБЕДИНЩИНІ ПРОЙШОВ ТРАДИЦІЙНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДО ДНЯ ІНВАЛІДА

 

1 грудня у районному будинку культури відбувся міськрайонний фестиваль дітей з обмеженими фізичними можливостями «Повір у себе», присвячений Дню інваліда.

 

Проводиться він у районі традиційно із 1998 року, щоб почути, побачити нові творчі здобутки вихованців спеціалізованих навчальних закладів. Постійними учасниками фестивалю є учні Лебединської спеціальної загальноосвітньої школи - інтернату для глухих дітей, Штепівської спеціальної загальноосвітньої школи – інтернату та членів міськрайонного Товариства людей з обмеженими фізичними можливостями та розумовими вадами «Мрія». Привітали учасників заходу голова райдержадміністрації Сергій Лук’яненко, заступник голови районної ради Світлана Горошко, заступник міського голови Василь Каща. Вони вручили дипломи учасникам фестивалю. Сценарій заходу являв собою «Віночок добрих справ», у який по черзі вплітали квіти краси, ніжності, творчості його учасники.

Першим став учень Лебединської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст..№5 Максим Капран – багаторазовий переможець всеукраїнських, обласних, районних, міських вокальних конкурсів. На жаль, цей хлопчик не може самостійно пересуватися – візочник, але дуже гарно співає. Нещодавно він отримав у подарунок від Народного депутата України Владислава Бухарєва електронний музичний інструмент, тому цьогорічний виступ Максима на районній сцені був дебютом під власний акомпанемент у дуеті з солісткою міського відділу культури Світланою Набок. Цікавою була програма вихованців Лебединської спеціалізованої школи - інтернату для глухих дітей, які демонстрували глядачам хореографічні та вокальні номери у жестовому виконанні. Особливо сподобалась композиція «Дивна квітка» у виконанні Наталії Домашенко та театру мод «Гламур». Наступними хвалились своїми творчими захопленнями та численними нагородами, здобутками за 18 років існування Товариство «Мрія» на чолі з Таїсією Іванчук. І, як завжди, неперевершеним був виступ штепівчан. Щороку вони дивують глядачів своїми талантами, а ті, у свою чергу, кожного разу з нетерпінням чекають їхньої появи на районній сцені. Власним артистизмом, позитивним настроєм вони захопили увагу глядачів у залі і викликали бурю аплодисментів. Те, що витворяють ці маленькі артисти, не завжди під силу людям без вад, зокрема бажання бути потрібними суспільству і жага до життя. Багато теплих слів і численні подарунки отримали під час заходу учасники фестивалю від депутатів Сумської обласної ради Олександра Удодіка і Любові Білокобильської, волонтерів медичного і педагогічного училищ, від міського відділу УМВС України в м. Лебедин і Лебединському районі у особі начальника сектора з кадрових питань майора міліції Олесі Синюки. Вітання і подарунки від депутата обласної ради Магомеда Галаєва передала його помічник, довірена особа Світлана Тонкошкур. Багаторічна дружба поєднує Штепівську загальноосвітню спеціальну школу – інтернат із Головним управлінням СБУ в Сумській області та науково - дослідним експертно - криміналістичним центром при управлінні МВС України в Сумській області. Без участі шефів не проходить жоден захід цього освітнього закладу. Зі словами вітань і найкращих побажань подарунки малечі вручили представники служб Анатолій Шевелєв, Олеся Рапута, Олексій Шаповал і Маргарита Акименко. Головні організатори міськрайонного фестивалю - відділи освіти, молоді та спорту, культури і туризму райдержадміністрації, районний будинок дитячої та юнацької творчості вдячні за допомогу у організації і проведенні заходу ТОВ «Лебединські ковбаси» (О. Андреєв), ПП «Контакт» (В. Лук’яненко), ТОВ «Маковичок» (Ю. Дубровін), ПП В. Режинкову, депутату районної ради В. Босенку та редакції міськрайонної газети «Життя Лебединщини» і ОП «Лебединська районна друкарня», які здійснювали інформаційну підтримку.