Міськрайонна газета

МИ ПОВИННІ ВИХОВУВАТИ ПАТРІОТІВ УКРАЇНИ ЗМАЛЕЧКУ!

Голова райдержадміністрації Сергій ЛУК’ЯНЕНКО взяв участь у звітно-виборчій конференції Лебединської організації Товариства сприяння обороні України.

Лебединська організація Товариства сприяння обороні України (керівник Кияшко С. А.) існує більше 20 років. Одним із основних напрямків статутної діяльності Товариства є військово-патріотичне виховання молоді. І зараз в такі нелегкі для нашої країни часи члени ТСОУ продовжують свою благородну справу.

За словами очільника району С. Лук’яненка : «Підготовка учнівської молоді до служби в армії через налагоджену систему допризовної підготовки та через ТСОУ – перспективний шлях до професійної підготовки майбутніх воїнів. Майбутнє України формується сьогодні у роботі з учнівською молоддю, яка при потребі буде виконувати свій конституційний обов’язок. У цьому ми пересвідчились, переживаючи часи військових дій на території нашої держави. Ми готові й до подальшої співпраці у напрямку виховання патріотів України.»

Проблеми соціально-економічного становища українського суспільства на сучасному етапі, зниження рівня життя більшості населення, його розшарування, знецінення традиційних моральних норм і цінностей, невизначеність в оцінці подій історичного минулого українського народу негативно вплинули на моральні цінності підростаючого покоління. Ці питання активно обговорювались учасниками заходу.

У конференції взяли участь голова Лебединської міської ради А. Троян, а також комісар Лебединсько – Липоводолинського об’єднаного військового комісаріату, підполковник Ю. Онопко.

***

Дана організація постійно приймає участь у заходах, присвячених Перемозі у Великій Вітчизняній війні, звільненню України від німецько - фашистських загарбників, районних культурно – масових і спортивно - масових. Це автопробіги по місцям бойової слави із вшануванням загиблих бійців, відвідуванням місць захоронень до 9 Травня та Дня партизанської слави. Проводять змагання і тренування по стрільбі із пневматичної зброї, «Козацькі розваги». При ТСОУ існує автошкола, де фахівці готують кваліфікованих водіїв автотранспорту.

Майже два десятиліття спортивно-технічне об'єднання громадян існує під девізом: «Ми виховуємо патріотів України!».

Історія організації почалась у 1923-му році, коли свою діяльність почало Товариство друзів авіації і повітроплавання. Внесок Оборонного Товариства у розгром фашистської навали важко переоцінити. Тисячі і тисячі відважних синів і дочок України, вихованців організації, стали солдатами: стрільці, кулеметники, мінометники,  автоматники,  сапери-мінери. За свою мужність на полях битв отримали високі урядові нагороди. Серед них - тричі Герой Радянського Союзу льотчик Іван Кожедуб.

У 1951-му було створено Добровільне товариство сприяння армії, авіації і флоту (ДТСААФ). Після розпаду Радянського Союзу, у вересні 1991-го, ДТСААФ реорганізували у Товариство сприяння обороні України.