Міськрайонна газета

ЕПІЗООТИЧНА СИТУАЦІЯ ЩОДО СКАЗУ ТВАРИН В РАЙОНІ Є КОНТРОЛЬОВАНОЮ

«Епізоотична ситуація щодо сказу тварин в районі є контрольованою» - запевнив учасників наради заступник начальника управління ветеринарної медицини у Лебединському районі Роман Шутренков.

За його словами, спеціалістами управління здійснюється комплекс планових профілактичних протиепізоотичних заходів та лабораторно – діагностичних досліджень з метою запобігання виникнення та своєчасної діагностики інфекційних захворювань тварин. Гострою залишається проблема сказу.

Основним джерелом збудника сказу є дикі м’ясоїдні тварини, зокрема лисиця. Крім регуляції чисельності лисиць, необхідно всіма можливими засобами звести до мінімуму кількість бродячих тварин у населених пунктах. З метою недопущення захворювання на сказ диких тварин двічі на рік, навесні і восени, проводиться пероральна імунізація дикої фауни, радикальне зменшення чисельності бездомних собак і котів та червоної лисиці, профілактичні щеплення домашніх тварин, знищення гризунів у навколишньому середовищі. До проведення профілактичних заходів залучаються члени районної організації Українського Товариства мисливців і рибалок. Здійснюється нагляд за тваринами, які нанесли укуси людям, та моніторингові вірусологічні дослідження. Випадків сказу тварин з початку року не зареєстровано. Голова райдержадміністрації Сергій Лук’яненко доручив ветеринарній службі спільно з виконкомами сільських рад детально опрацювати і вирішити питання утилізації знищених хворих чи підозрілих тварин.