Міськрайонна газета

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА БІЗНЕСУ

 

На місцевому рівні фінансово-кредитна підтримка суб’єктів малого і середнього підприємництва здійснюється завдяки передбаченим у районному бюджеті коштів на виконання районної програми розвитку малого та середнього підприємництва.

На жаль, цього року у зв’язку зі складною політичною ситуацією в Україні проведення виставково-ярмаркових заходів та міжнародних форумів на обласному рівні було обмежено. Тому підприємці Лебединського району не мали можливості презентувати свої товари та послуги загалу з метою розширення меж споживання.

Фінансова підтримка суб’єктів підприємницької діяльності також здійснюється за рахунок банківського кредитування. Серед банківських установ, які активно кредитують малий бізнес, – відділення філій «Ощадбанку» та «Приватбанку».

Одним з напрямків активної підтримки безробітних є фінансування бізнес-проектів у рамках одноразових виплат допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. За 9 місяців 2014 року профінансовано 2 таких бізнес-проекти (жителям с.Василівка та с.Пристайлове) на суму 9,4 тис. гривень: «Фермерське господарство» та «Вирощування зернових і технічних культур». Все ж для розвитку малого та середнього підприємництва фінансування програми підтримки з районного бюджету, надання суб’єктам бізнесу фінансової допомоги на поворотній основі для фінансування реалізації інвестиційних проектів за  пріоритетними для району напрямками є вкрай недостатніми. Крім того, перешкодами є високі відсоткові ставки для отримання кредитів суб’єктами підприємницької діяльності, відсутність стартового капіталу для започаткування підприємницької діяльності. І звідси - низький рівень розвитку малого підприємництва, особливо у виробничій сфері, у галузі переробки.