Міськрайонна газета

ПРО РОЗВИТОК МАЛОГО БІЗНЕСУ

 Останнім часом спостерігається динаміка зменшення кількості малих підприємств у Лебединському районі.

Про підсумки виконання районної програми розвитку малого підприємництва за 9 місяців 2014 року інформувала під час апаратної наради у райдержадміністрації начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Оксана Лихина.

З початку 2014 року зареєстровано 19 суб’єктів малого підприємництва (18 фізичних осіб, 1 - юридична). Поряд з цим припинили діяльність 20 суб’єктів малого підприємництва через нерентабельність, податковий тиск, брак обігових коштів для розвитку бізнесу. Всього на звітний період у районі зареєстровано 699 суб’єктів підприємницької діяльності (444 фізичних осіб-підприємців та 255 юридичних осіб).

Основним податком, який надходить від суб’єктів підприємницької діяльності до бюджету району, є єдиний податок.  За 9 місяців 2014 року до бюджету району надійшло 765,7 тис. гривень єдиного податку, що становить 120,9% до планових показників звітного періоду та 119,7% до аналогічного періоду минулого року. Надходження податку на доходи фізичних осіб складає 8552,2 тис. гривень, що на 509,1 тис. гривень більше, ніж за відповідний період минулого року.

 «Мале підприємництво - важливий чинник зменшення рівня безробіття, насичення ринку товарами та послугами, збільшення надходжень до місцевих бюджетів, підвищення рівня життя населення» - наголосила Оксана Валеріївна та додала, що для виявлення перешкод з боку органів влади і місцевого самоврядування при започаткуванні та здійсненні підприємницької діяльності, нав’язування додаткових умов, фактів вимагання хабарів, спонсорської допомоги, інших зловживань при відділі економічного розвитку і торгівлі Лебединської райдержадміністрації працює «гаряча телефонна лінія» для підприємців. Протягом поточного року надійшло два звернення стосовно впорядкування виїзної торгівлі у сільській місцевості, які вирішені позитивно.