Міськрайонна газета

С. ЛУК'ЯНЕНКО: «КОЖНА ГРОМАДА ВАРТА ОСОБЛИВОЇ УВАГИ І ПІДТРИМКИ, АДЖЕ ВОНА Є УНІКАЛЬНОЮ І ДОПОМОГТИ В РОЗВ’ЯЗАННІ ЇЇ СОЦІАЛЬНИХ ТА ЕКОНОМІЧНИХ ПРОБЛЕМ - ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ ВЛАДИ»

 За участю керівників району виїзна громадська приймальня відбулась на території Гринцівської, Катеринівської, Штепівської та Голубівської сільських рад.

Раніше, у квітні місяці цього року, головою райдержадміністрації Сергієм Лук’яненком і головою районної ради Василем Калитою був здійснений рейд виїздів по сільським радам району. У той час це було знайомство новопризначеного голови райдержадміністрації з сільськими громадами, їхніми проблемами і потребами. Тоді ж ряд проблемних питань посадовцями були взяті на контроль. Тепер об’їзд сільських територій і громад вони здійснюють із метою перевірки, що з намічених планів вже виконано, у чому необхідна допомога районної влади, можливо з’явились нові проблеми чи потреби у населення, попередження і роз’яснення виходу із ситуації в умовах жорсткої економії енергоресурсів, бо не за горами - зима, а на днях – початок опалювального сезону. Питання економії енергоресурсів, перехід на альтернативні види палива - наразі одне з пріоритетних у діяльності влади.

Під час виїзної громадської приймальні, яка розпочала роботу у віддаленому с. Дмитрівка Гринцівської сільської ради, Сергій Лук’яненко акцентував увагу саме на цьому. «Зважаючи на те, що найбільшим споживачем газу є населення, необхідно донести до людей, що повернення до опалення на твердому паливі гарантуватиме тепло в їхніх домівках», – зауважив він. Сельчани ж скаржились на проблеми із поштовим зв’язком. Як наслідок, вони невчасно отримують пенсії. Останнім часом відмовивсь від маршруту Лебедин – Дмитрівка приватний перевізник Сергій Діденко, від чого страждають жителі не тільки Дмитрівки, а й Гринцевого та Катеринівки, які не можуть дістатись до Лебедина у власних потребах, у тому числі й до центральної районної лікарні. Порушували питання незадовільного стану доріг, що є проблемою більшої частини території району, зрізки звисаючого з дерев гілля на придорожніх смугах, встановлення вказівного знаку – назви села.

Катеринівську громаду разом із вище зазначеними найбільше хвилювало питання оптимізації освітньої мережі району. Почувши від районного керівництва про значну нестачу фінансування на галузі освіти й охорони здоров’я, дуже непокояться, щоб оптимізація не торкнулась їхнього навчального закладу, бо говорять, «тільки в нас багато спортсменів, переможців конкурсів Малої академії наук України, один із учнів минулого року зайняв ІІ місце у ІV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад…». З цього приводу керманичі пояснили, що для прийняття рішення велика роль належить сільським громадам. Так, налагодження прямого діалогу між владою та територіальною громадою – запорука вирішення усіх проблемних питань.

Сучасна Штепівка вражає своєю чистотою, охайністю, гостинністю, доглянутими газонами і клумбами, естетично оформленим центром села, активним життям, дружнім тандемом представників місцевого самоврядування, бюджетних закладів, суб’єктів господарювання. У Штепівці до учасників громадської приймальні приєднався депутат Сумської обласної ради Магомед Галаєв, якого тут вже знає кожен житель, який є частим гостем на цій землі, який за період свого депутатства жодному сельчанину не відмовив у спілкуванні чи допомозі, без його участі не проходить жоден масовий захід. Він прибув, щоб напередодні Дня учителя привітати сільських педагогів із професійним святом. З найкращими побажаннями вручив колективам загальноосвітньої школи і спеціалізованої школи – інтернату торти.

Голубівська громада на зустріч із учасниками виїзної приймальні чекала у сільському будинку культури. Завдячуючи базовому господарству СТОВ ім.. Шевченка, Голубівка – одне із розвинутих і перспективних сіл Лебединського району. Так склалось, що на плечі товариства лягли проблеми не тільки власні, а й соціальної сфери і усієї територіальної громади: газопроводи, водогони, церква, школа, дитячий садок, ФАП… Сільському голові Борису Редьку допомагає вирішувати їх керівник СТОВ ім.. Шевченка Микола Зимогляд, тому перед представниками районної влади висловився про «наболіле», мовляв, виготовили проектно – кошторисні документації на водогін у с. Сіробабине та газопровід по вул.. Голубівська вартістю понад 100 тис. грн., а подальшої реалізації їх, допомоги з боку держави немає. Ще у Голубівці потрібно санкціоноване сміттєзвалище та вуличне освітлення, на що районні очільники пояснили, що це - у компетенції самої сільської громади, а в іншому - пообіцяли допомогу в межах своїх повноважень.

Голова райдержадміністрації і голова районної ради дякували усім сільським громадам, керівникам с/г підприємств, підприємцям, сільським головам за допомогу армії, порозуміння і підтримку у рішенні придбання соціального таксі для пільгових категорій населення. Напередодні Дня учителя привітали усіх педагогів з наступаючим професійним святом, яке вони відзначать 5 жовтня.