Міськрайонна газета

ПИТАННЯ РЕМОНТУ ДОРІГ - ОДНЕ З ПЕРШОЧЕРГОВИХ

«Більшість доріг Лебединського району потребують капітального ремонту. Тому основне завдання влади – це вирішити таку проблему, як незадовільний стан доріг». На цьому постійно наголошує голова райдержадміністрації С. ЛУК’ЯНЕНКО. «Десятки звернень від мешканців району, вся критика, яка лунає в сторону влади, стосується ремонту доріг. Тому нам перш за все необхідно  презентувати технологію ремонту доріг нашого регіону,  і крок за кроком  братися за справу».

Не зважаючи на те, що дорожня галузь перебуває у постійному недофінансуванні, не чекаючи , поки покращиться ситуація із виділення коштів на ремонт та будівництво  комунальних доріг, органи місцевої влади розробили ряд заходів щодо ремонту доріг місцевого значення. Адже під’їзд шкільного автобуса, проїзд швидкої допомоги та  легкового транспорту повинні бути забезпечені по всіх населених пунктах району.

За інформацією тимчасово виконуючої обов’язки начальника відділу містобудування,  архітектури,  житлово - комунального  господарства та  розвитку  інфраструктури   Лебединської районної   державної  адміністрації Людмили РЕВИ, на території району філія «Лебединський автодор» ДП «Облавтодор» обслуговує 512,4 км автомобільних доріг, у тому числі: 102 км доріг державного значення, 146,4 км.- обласного та 258,6 км доріг районного значення.

На сьогодні  вищевказані дороги практично не придатні для подальшої експлуатації, не відповідають вимогам Закону України «Про дорожній рух», ДСТУ–3587–97, а також  вимогам безпеки при пасажирських та вантажних перевезеннях, що призводить до масових скарг мешканців району, правоохоронних органів, щодо стану їх утримання.

З цього приводу районною державною адміністрацією неодноразово були направлені відповідні листи до Служби автомобільних доріг у Сумській області  та ДП« Сумський облавтодор». На даний час дане питання залишається не вирішеним.

Питання про стан автомобільних доріг у районі, яке на сьогоднішній день чи не найбільше хвилює громадськість району, депутатів районної ради, формує не найкращі враження про район серед туристів, які відпочивають на Лебединщині і є одним із важливіших і складних питань, з погляду на те, що на виконання робіт по ремонту автодоріг  потрібні значні фінансові затрати яких з року в рік не вистачає через обмеження фінансування дорожньої галузі.

З початку року на автошляхах району філією  «Лебединський райавтодор» та філією „Дорбудсервіс” ДП „Облавтодор” виконано роботи на суму 1,9 млн. гривень, у тому числі  на дорогах державного значення: Суми – Лебедин, «КПП «Рижівка»-Білопілля-Жовтневе- Лебедин- Лантратівка, Ромни- Липова Долина-Лебедин- Тростянець- Мезенівка на суму 1,1 млн. грн. та на автодорогах районного значення  на суму 0,8 млн. грн., що на 47% менше  до відповідного періоду минулого року, що є недостатнім для забезпечення утримання доріг району у належному стані.

 В той же час,  це гостре питання в нашому районі не залишається без належної уваги.

При повній  відсутності фінансування державою підприємств дорожнього господарства, з початку року за рахунок підприємств району, підприємців, частково утримувалися дороги державного значення в належному стані.

Філією ДП «Лебединський райавтодор» та за спонсорські кошти автоперевізників  району  проведено ремонт основи дороги доменним шлаком на автодорозі Лебедин-Охтирка.

За допомогою ТОВ «Лебединський райагробуд», ТОВ «Будильське»  та громади с. Чернецьке, ТОВ «Компанія «Еко-Енергія», кошти спонсорів проведені роботи  з ямкового ремонту на автомобільних дорогах Лебедин-Суми,  Лебедин- Калюжне, Лебедин-Червлене, Будилка- Боровенька,.

Завдяки фінансовій підтримці керівника ТОВ «Михайлівка – АФК», сприяння інвестора, в особі Калашника Сергія Дмитровича, який обробляє землі на території Великовисторопської, Василівської, Курганської і Червленівської сільських рад  проведені ремонтні роботи дороги Лебедин – Курган.

   Всього на виконання вищезазначених робіт за спонсорські кошти  витрачено 125т  асфальтобетонної суміші. Велика їм подяка за надану допомогу.

                 Для зимового утримання автошляхів району, філією «Лебединський райавтодор» ДП «Сумиоблавтодор»  підготовлено 2 одиниці техніки та можуть бути задіяні 9 одиниць снігоприбиральної техніки, наявна техніка на 80% відпрацювала свій нормативний термін та  потребує витрат на оновлення шин, акумуляторів та поточного ремонту на суму близько 200,0 тис. гривень.

 На сьоднішній день філія «Лебединський райавтодор» ДП «Сумиоблавтодор » практично не готова до зимового періоду , що визиває велике занепокоєння  та хвилювання у районній державній адміністрації.

                Філією заготовлено 800 т грунту при потребі  2,5 тис. тонн.  Роботи по заготівлі суміші  тривають.

Протиожеледна суміш  в кількості 240тонн буде завезена централізовано ДП « Облавтодор».

Загальна протяжність вулично-дорожньої мережі населених пунктів району складає 703,25км., у тому числі 210,11 км. з твердим покриттям.

Комунальні підприємства з утримання дорожньої мережі в населених пунктах району відсутні. Роботи з проведення ремонтних робіт на дорогах комунальної власності виконує філія «Лебединський автодор» ДП «Облавтодор».

З початку року за рахунок коштів субвенції з державного бюджету на дорогах комунальної власності виконано ремонтних робіт на загальну суму 52,9 тис.грн., у тому числі 31,4 тис.грн. по капітальним видаткам (Межиріцька -29,9 тис.грн. та Голубівська -1,5 тис.грн) та 21,5 тис.грн. по поточним (Будильська – 21,5тис.грн., що становить лише 5,7% від наявних коштів.

Станом на 01.09.2014 року на рахунках сільських рад залишаються кошти субвенції з державного бюджету на ремонт комунальних доріг у сумі 872,5 тис.грн., у тому числі 253,1 тис.грн. на поточні видатки та 619,4 тис.грн на капітальні.