Міськрайонна газета

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ - ПРІОРИТЕТНИЙ НАПРЯМОК ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ

На цьому голова райдержадміністрації Сергій ЛУК’ЯНЕНКО наголосив у ході засідання колегії. 

«Для зимівлі Україні не вистачає 5 мільярдів кубометрів газу. Тому в умовах припинення постачання російського газу єдиним виходом із ситуації має стати жорстка економія та впровадження реальних заходів з енергозбереження», – зазначив посадовець.

За інформацією тимчасово виконуючої обов’язки начальника відділу містобудування,  архітектури,  житлово - комунального  господарства та  розвитку  інфраструктури  Лебединської районної   державної  адміністрації Людмили РЕВИ, в цілому Лебединщина завершує підготовку до зими.

Розроблено та затверджено власні  заходи з підготовки до нового опалювального сезону.

Однією з основних умов  включення в роботу котелень   бюджетної сфери району є відсутність боргів за спожиті енергоносії і своєчасна проплата поточних рахунків.

Станом на 1 вересня поточного року  пільги на тверде паливо та скраплений газ нараховані 354 особі , які мають на них право на суму 240,0 тис. гривень, виплачено 348 особам  на суму 236,7 тис. гривень( в тому числі погашено борги минулого року в сумі 0,1 тис. гривень).

У населених пунктах району 1501 домогосподарство яке користується скрапленим газом. За січень–серпень поточного року виконавчими комітетами сільських рад подано заявки на поставку 955 балонів, у тому числі повторних замовлень на 199 балонів. Постачальником було виконано замовлень на  407 балонів, що склало 53,8% до потреби.  Питання забезпечення жителів району скрапленим газом стоїть на щоденному контролі у Лебединській районній державній адміністрації.

З метою забезпечення стабільного проходження в Лебединському районі опалювального сезону 2014–2015 років  Лебединською районною державною адміністрацією утворено кризовий енергетичний штаб та намічені відповідні  заходи зі скорочення споживання природного газу всією категорією споживачів району.

Із 93 бюджетних установ району 45 закладів, або 48,5% опалюється за рахунок природного газу, 21 заклад, що становить 22,5% від загальної кількості бюджетних установ опалюється від котлів на твердому паливі, або мають пічне опалення, 9 закладів обладнано електроопаленням, 8 закладів розміщується в інших приміщеннях, а 10 закладів не опалюється. Це заклади культури, які по різних причинах під час ліквідації квартальних котелень залишилися без опалення.

Серед закладів бюджетної сфери основними споживачами природного газу є саме заклади освіти, які споживають 82,5%  їх загального обсягу. За останні три роки обсяг спожитого газу закладами освіти  зменшився майже наполовину (48,9%) і за 2013 рік склав 766,5 тис.гривень  проти 1500,0 тис.гривень  у 2010 році при збільшенні ціни з 794 гривень за 1000м.куб. до 3309 гривень.

Скорочення споживання природного газу за останні три роки спостерігається також і в закладах охорони здоров’я та культури, відповідно (до 2010 року) на 22,4% та 2,2%.

Сільським головам  також були доведені прогнозні завдання по скороченню споживання  природного газу населенням та бюджетною сферою на 30%. Керуючись цими завданнями, сільські ради затвердили власні заходи зі зменшення споживання природного газу на територіях своїх сільських рад, провели роз’яснювальну роботу серед населення щодо ощадливого споживання газу, доцільності проведення заміни газових котлів або дообладнання котлами, що працюють на твердому паливі.

 Бюджетними установами та населенням району приділена особлива увага заготівлі дров для стабільного проходження опалювального сезону 2014–2015 років.