Міськрайонна газета

З ПИТАНЬ ВИВЧЕННЯ ПОЗИТИВНОГО ДОСВІДУ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ТЕХНОЛОГІЙ

 Виїзний семінар - нарада з питань вивчення позитивного досвіду впровадження енергозберігаючих технологій відбувся у с. Межиріч Лебединського району.

У заході взяли участь заступник голови Лебединської райдержадміністрації Іван Легкий, сільські голови та працівники райдержадміністрацій, що займаються питаннями енергозбереження, Білопільського і Сумського районів. В ході зустрічі учасники обговорили проблеми ефективного використання енергоресурсів у сучасних економічних умовах, а також обмінялися досвідом впровадження енергозберігаючих технологій, обладнання та альтернативних джерел енергії в сфері ЖКГ. У Лебединському районі постійно створюються умови для цілеспрямованого, системного і послідовного проведення політики енергозбереження. Останні кілька років триває робота по використанню місцевих альтернативних видів палива, зокрема об’єктами соціальної сфери та у віддалених населених пунктах. У 2013 році межиріцька громада стала учасниками програми ЄС/ПРООН  «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», завдяки якій по селу було встановлено зовнішнє освітлення з використання альтернативного виду енергії (енергії сонця). 15 економних у використанні і обслуговуванні світильників тепер освітлюють місця найбільшого громадського відвідування. За цією ж програмою відновлено роботу дитячого садка «Зірочка». Представники сусідніх районів на власні очі пересвідчились у роботі зовнішнього освітлення. Побували у дитячому дошкільному закладі, ознайомились із матеріально – технічною базою та проведеними у ньому заходами з економії теплоресурсів. З метою впровадження енергозберігаючих технологій тут встановлені економні котли, замінені вікна на термопакети. Задля скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів та підвищення енергоефективності в рамках Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІ» виконані роботи по капітальному ремонту приміщення дитячого дошкільного навчального закладу „Зірочка” у с.Будилка та змонтовано зовнішнє освітлення альтернативного виду у с. Гринцеве. У закладах бюджетної сфери району проведено реконструкцію нерентабельних котелень, переведення на автономне опалення, заміну застарілих котлів з низьким ККД, установлено прилади обліку.

«Впровадження подібних інноваційних технологій дозволить зробити значний крок вперед у впровадженні енергозберігаючих технологій в краї» - зазначив під час спілкування з гостями заступник голови райдержадміністрації.