Міськрайонна газета

ПИТАННЯ ПІДГОТОВКИ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ РАЙОНУ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ЗНАХОДИТЬСЯ НА ПОСТІЙНОМУ КОНТРОЛІ РАЙОННОЇ ВЛАДИ

Спеціалістами Лебединського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Сумській області спільно з фахівцями відділу освіти РДА, служби наглядово-профілактичного обслуговування при Управлінні Держтехногенбезпеки в Сумській області, головним спеціалістом з питань виконання трудових ресурсів здійснено комісійний об’їзд 28 освітянських закладів району.

У загальноосвітніх навчальних закладах на час обстеження ще продовжували проводити ремонтні роботи. Території закладів знаходяться у задовільному санітарному стані, впорядковані пришкільні майданчики: викошено траву, підбілено бордюри, впорядковано клумби, впорядковано господарчі зони. В результаті злагодженої співпраці адміністрації та трудових колективів із батьківськими та учнівськими колективами впорядковано пришкільні та спортивні майданчики. Всі їдальні облаштовані технологічним та холодильним обладнанням. Забезпеченість витяжками, електром’ясорубками, холодильниками, електроплитами складає 100%.

Забезпечення водопостачанням освітніх закладів району складає 100%, але не всі заклади освіти підключені до мережі централізованого водопостачання, а саме Межиріцька ЗОШ використовує воду з шахтового колодязя. У період підготовки до 2014-2015 навчального року виконано облаштування внутрішніх санітарних вузлів у Павленківському НВК за спонсорські кошти на загальну суму 45 тис. грн., М.Бобрицькому НВК за спонсорські кошти на суму 10 тис. грн. та реконструкцію внутрішніх санітарних вузлів у Катеринівському НВК на загальну суму 4,5 тис. грн., Пристайлівському НВК на суму 22,7 тис. грн. та Будильському НВК за на суму 0,7 тис. грн.

Навчальні заклади укомплектовані твердим, м’яким обладнанням, учбовими меблями. Виконано ремонт і оновлення шкільних меблів Голубівської та Межиріцької ЗОШ. Із метою забезпечення дошкільних навчальних закладів придбано 15 дитячих матраців для ДНЗ В.Висторопського НВК на суму 1,25 тис. грн. Спортивним обладнанням і інвентарем навчальні заклади забезпечені, але він потребує поновлення і поповнення.

Частково проведено ремонти дахів в Великовисторопському, М.Висторопський, Будильському НВК.

Із метою впровадження енергозберігаючих технологій у закладах освіти району проводяться роботи щодо заміни віконних блоків (Михайлівський ДНЗ «Орлятко» - 22 шт. на суму 46 тис. грн. за кошти сільського бюджету). Триває робота щодо заміни 30 віконних блоків у Ворожбянському НВК на суму 85 тис. грн. і двох вікон у В.Висторопському НВК на суму 5 тис. грн. спонсорських коштів.

Здійснено заміну трьох внутрішніх дверей Михайлівської ЗОШ на суму 2,1 тис. грн. та двох вхідних дверей Боровеньківського НВК на суму 350 грн. Облаштовано пандус у Боровеньківському НВК. Виконано заміну огорожі Будильського НВК на суму 7 тис. грн., частковий ремонт огорожі Голубівської, Межиріцької ЗОШ, Михайлівського ДНЗ «Орлятко». Проведено поточні ремонти будівель, пандусів і сходів запасних виходів Будильського НВК за спонсорські кошти на суму 8 тис. грн.

Замінено шпалери у кількох приміщеннях Голубівської ЗОШ, Гринцівського, Катеринівського, Пристайлівського, В. Висторопського, Червленівського НВК, Голубівського ДНЗ «Голубок», Михайлівського ДНЗ «Орлятко». У період підготовки до 2014 - 2015 навчального року виконано заміну підлоги в ігровій кімнаті Михайлівського ДНЗ «Орлятко» на суму 4,5 тис. грн. Замінено лінолеум в коридорах Межиріцького ДНЗ «Берізка» на суму 10,5 тис. грн., Михайлівського ДНЗ «Орлятко» на суму 2,5 тис. грн. Придбано килимове покриття для ігрової кімнати Будильського ДНЗ «Зірочка» на суму 950 грн.

Організованого підвезення до закладів освіти району потребують 418 учнів. Усі вони під’їжджають 16 шкільними автобусами - забезпечено стовідсотково. Всі заклади освіти району готові в контексті кадрового та навчально-методичного забезпечення.