Міськрайонна газета

ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ, ВОНИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ В УКРАЇНУ У БРОНЗІ І ГРАНІТІ

 Сьогодні ми маємо українську державу, але на нашу долю випало складне випробування. У важких муках відбувається утвердження державності України. За неї поклали голови мільйони кращих синів і дочок нашої країни.

20 серпня у с. Штепівка відбулось урочисте відкриття і освячення пам’ятного знаку на честь бійців Української Армії, які боролись за незалежність України. Усі вони різні, але їх об’єднало одне – прагнення волі, свободи, справедливості, любов до рідної Батьківщини. Пам’ятник встановлений ВО «Свобода» за сприяння районної влади. На церемонії відкриття були присутні: голова райдержадміністрації Сергій Лук’яненко, голова районної ради Василь Калита, депутати Верховної Ради України, Сумської обласної і Лебединської районної рад, заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Інеса Пєсоцька, батьки і рідні військовослужбовців, які наразі проходять службу у зоні АТО, громадськість села.

Під звуки Державного Гімну був піднятий Прапор України, почесне право підняття якого надали батьку загиблого нещодавно у зоні АТО офіцера Максима Савченка Сергію Вікторовичу Савченку.

Із закликами про збереження та передачу наступним поколінням пам’яті про подвиг Героїв минулого, Героїв сучасності, єдності заради щасливого і мирного майбутнього України звернулись до громади Народні депутати України Ігор Мірошніченко, Богдан Бенюк, депутат Сумської обласної ради Микола Полілуй. Як можна було не втримати сліз, слухаючи виступ батька загиблого старшого лейтенанта Максима Савченка. Чи міг він колись передбачати для чого ростив сина? Слово мав також Володимир Кравченко, син якого на даний час знаходиться на службі у зоні АТО.

Настала урочиста мить. Ігор Мірошніченко, Богдан Бенюк, Микола Полілуй і Сергій Савченко відкрили пам’ятний знак.

Обряд його освячення провели благочинний м. Лебедин і Лебединського району отець Богдан та настоятель Іоанно – Предтечинської церкви отець Георгій.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих за вільну Україну.

Керівники і громада поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Для того, щоб наші діти та онуки на довгі роки запам’ятали про події на Майдані, тих людей, які загинули на рідну землю, заклали навколо знаку Алею Пам’яті.

Україна була, є, і буде, бо є воля українського народу жити у своїй незалежній державі. Ми неодмінно збудуємо європейську, правову, соціальну, справедливу країну!