Міськрайонна газета

ПРАЦЮВАТИ НА ПЕРСПЕКТИВУ, НАВЧАТИ ЯКІСНО!

 20 серпня на базі Межиріцької сільської ради відбулась виїзна колегія відділу освіти, молоді та спорту Лебединської райдержадміністрації.

 У роботі колегії взяли участь голови райдержадміністрації і районної ради Сергій Лук’яненко та Василь Калита, заступник голови райдержадміністрації Іван Легкий, заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Інеса Пєсоцька, директори навчальних закладів району, сільські голови, представники центральної районної лікарні, райСЄС, СДПЧ № 18 по м. Лебедин та Лебединському району.

 Захід розпочав голова райдержадміністрації, пояснивши усім присутнім чому було вирішено провести колегію саме у цій сільській раді. Бо межирічанам є у чому поділитись досвідом. Наприклад, у 2013 році вони стали учасниками програми ЄС/ПРООН  «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», завдяки якій по селу було встановлено зовнішнє освітлення з використання альтернативного виду енергії (енергії сонця). 15 економних у використанні і обслуговуванні світильників тепер освітлюють місця найбільшого громадського відвідування. За цією ж програмою відновлено дитячий садок. З його відвідування й розпочалась практична частина виїзної колегії.

Делегацію гостей духмяним короваєм зустріли маленькі козачата (Межиріч – козацьке село), розповіли вірші про свій садочок, заспівали пісню про Україну. Екскурсію по садочку провела завідуюча Інна Литвиненко. Дошкільний заклад «Берізка» вражає своїм життям, активністю, різноманітністю думок, фантазій. У ньому є доріжка здоров’я, переносні басейни для малечі, на подвір’ї власними силами та з підручного матеріалу облаштовані різновікові ігрові майданчики. Усередині приміщення - творчі дитячі куточки, ігрові куточки, у спальнях - нові меблі. З метою впровадження енергозберігаючих технологій встановлені економні котли, замінені вікна на термопакети. Педагогічний колектив працює над вихованням підростаючого покоління у козацькому дусі, підтримуючи традиції минувшини. Інна Литвиненко продемонструвала колегам упорядковані методичні навчально – виховні матеріали. Дуже дякувала сільській громаді за допомогу у відродженні дитячого садка та організації комфортних умов перебування дітлахів. Вихователі встановили для батьків зручний режим роботи – влітку 12-годинний робочий день, взимку – 9-годинний.

нарна частина колегії проходила у Межиріцькій загальноосвітній школі. Затвердивши порядок денний і регламент члени колегії надали слово заступнику начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Інесі Пєсоцькій. Вона говорила про якість знань учнів Сумської області, який рівень у державному рейтингу вони займають, про підсумки і ефективність цьогорічного ЗНО. Вона зазначила, що Сумщина названа у числі тих областей України (таких всього 4), де золоті і срібні медалі підтверджуються випускниками під час вступу у вищі навчальні заклади. «Головне завдання освітян – створення комфортних умов для навчання дітей, надання їм якісних освітніх послуг, адже саме якісні знання потрібні сучасному прогресивному суспільству» - наголосила Інеса Олександрівна та напередодні нового навчального року привітала педагогів Лебединщини зі святом, побажала їм високих професійних досягнень.

 До учасників зібрання звернувся голова райдержадміністрації Сергій Лук’яненко, який сконцентрував увагу освітян і сільських голів на питаннях благоустрою підпорядкованих територій, створенні більш комфортних умов життя сільських громад. За високі досягнення у роботі і професійну майстерність відзначив Почесною грамотою заступника директора з навчально – виховної роботи Василівського НВК Світлану Горобець.

Слова вдячності за належну організацію навчання дітей в умовах недостатнього фінансування висловив сільським головам, педагогічному і батьківському колективам голова районної ради Василь Калита. Нагородив Почесною грамотою керівника хореографічного гуртка районного Будинку дитячої та юнацької творчості Юлію Трикоз.

Потім перейшли до розгляду питань порядку денного. З доповіддю про підсумки роботи закладів освіти району у 2013-2014 навчальному році виступила начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Дудченко, у якій вона окреслила окремі аспекти діяльності освітянської галузі району. 2013-14 навчальний рік стартував як рік переходу на нові стандарти базової загальної середньої освіти. Із метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітей та учнівської молоді у 2013 році в районі створено 8 освітніх округів. Визначено 9 опорних шкіл, які першочергово забезпечуються навчальним обладнанням, літературою, кваліфікованими педагогічними кадрами. Організованим підвезенням до місця навчання та у зворотному напрямі у районі охоплено 100% учнів. Підвезення здійснюється 16 транспортними одиницями. Усі заклади освіти забезпечені навчальними комп’ютерними комплексами та підключені до мережі Інтернет. Людмила Петрівна говорила про організацію гарячого харчування для дітей, літнього оздоровлення і відпочинку, розвиток позашкільної освіти в районі,роботу психологічної служби, з обдарованою молоддю та т.ін. Окреслила основні пріоритетні напрями розвитку освіти  в районі на 2014-2015 навчальний рік.

 Доповідь начальника відділу освіти, молоді та спорту доповнили інформацією про проведення медичних профілактичних оглядів школярів заступник головного лікаря з питань материнства і дитинства Алла Карпенко, про готовність закладів освіти до нового навчального 2014-2015 року - заступник начальника управління райСЄС Алла Приходько, про стан протипожежної безпеки освітніх установ - інспектору 18 ДПРЧ управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Сумській області Роман Коваленко.

З наступною інформацією про стан готовності навчальних закладів району до роботи в осінньо-зимовий період заслухали головного спеціаліста відділу освіти, молоді та спорту Олену Безверху, про перспективи розвитку методичної служби району на 2014-2015 навчальний рік - завідуючу районним методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Надію Сагайдачну.

Враховуючи усі пропозиції, зауваження, доповнення членами колегії були прийняті рішення.

Завершилось виїзне засідання у с. Штепівка, де екскурсії для колег - освітян стінами своїх підпорядкованих закладів провели директор спеціалізованої школи – інтернату Віктор Харченко та директор загальноосвітньої школи Валентина Кайдаш. У кожного із керівників є чому повчитися іншим: впорядкування території, організація навчального процесу чи творчих можливостей учнівської молоді тощо.

Проведення таких розширених колегій дає можливість працювати для підвищення якості освіти, спільно виявляти й вирішувати проблемні моменти розвитку освітньої галузі в районі, самореалізовуватись, обмінюватись досвідом, підвищувати власний професійний рівень.